10

11.2022

16:50

Naiste koondis leppis võõrsil Montenegroga viiki

Eesti naiste koondis kohtus täna, 10. novembril võõrsil maavõistlusmängus Montenegro, kui Bari linnas toimunud vastasseis lõppes 1:1 viigiga.

Mäng algas Montenegro survega lootuses kõrge kaitseliiniga mänginud Eestit eksima sundida. Meie sinisärgid tegutsesid aga külma närviga ning 16. minutil asuti ka mängu juhtima, kui Kristina Bannikova suurepärase eeltöö järel suunas palli kindlalt väravasse Mari Liis Lillemäe. Avavärava järel asus mängu domineerima Eesti ning võinuks eduseisu veelgi kasvatada, ent lööke väravaraamide vahele suunata ei õnnestunud. Vaheajapausile läksid eestlannad 1:0 eduseisuga.

Teine poolaeg algas sarnaselt esimesele Montenegro survega, ent sel korral jõudsid võõrustajad ka sihile – 55. minuti kiire vasturünnak kulmineerus Aleksandra Popovici pealöögiga, mis maandus eestlannade väravavõrgus. Mida aeg edasi, seda enam jõudis ka Eesti rünnakute lainele. Uut jõudu tõid vahetusest sekkunud Emma Treiberg ja Getter Saar, kelle abil ehitati üles mitmeid lubavaid olukordi. Sel korral neid võimalusi väravateks vormistada ei õnnestunud ning mängu lõppseisuks jäi viik.

Naiste koondise preatreeneri Anastassia Morkovkina sõnul jäid mõlemad peatreenerid Eesti naiskonna esitusega rahule. “Võistkond kohanes reisi ja siinsete oludega kiiresti. Teadsime mängu alguses, et vastased alustavad jõuliselt. Imestasime, et nad ei alustanud põhimängijatega. Kui läksime 1:0 juhtima, siis tõid nad oma tugevamad mängijad sisse. Samas olid meil ka Emma ja Getter, kelle värsketena ründeliini lisasime,” rääkis Morkovkina. Ta lisas, et teiseks mänguks valmistumisel tehakse tänase mängu põhjalik analüüs. “Tean, et meil on trumbid, millega vastast üllatada. Võit aasta viimases mängus oleks suurepärane emotsioon, millega hooaeg lõpetada,” lisas Morkovkina.

Eesti naiste koondis kohtub sama vastasega taas juba 14. novembril. Avavile kõlab Topolica staadionil kell 14 ning kohtumisele saab otsepildis kaasa elada Soccernet TV vahendusel.