13

06.2021

14:48

Naiste koondis lõpetas Balti turniiri suure võiduga Läti üle

Eesti naiste koondis teenis Balti turniiril kolmanda koha, kui tänases otsustavas kohtumises alistati Läti tulemusega 4:1.

Eesti teenis avapoolaja jooksul ohtralt nurgalööke, mille abil õnnestus tekitada ohtlikke olukordi. 13. minutil sai Berle Brant peaga löögile ning pall lendas üle Läti väravavahi, kuid viimasel hetkel klaaris Sandra Voitane olukorra joonelt.

Eesti avas skoori kolm minutit hiljem, kui lätlased eksisid pika palli klaarimisega ning Lisette Tammik saatis palli osavalt ühe puutega üle väravavahi. Eesti suurendas eduseisu 28. minutil, kui Brant lõi järjekordsest nurgalöögist peaga palli värava poole ning see lendas läbi lätlaste jalgade täpselt posti kõrvale. Keskkaitsja jaoks oli tegemist debüütväravaga.

Vaheajapausile minnes juhtisid eestlannad kohtumist juba nelja väravaga, kui lühikese aja jooksul saadi kirja kaks tabamust. 43. minutil leidis Mari Liis Lillemäe poolt paremast äärest söödetud pall värava ees valveta olnud Kairi Himaneni, kes kerge vaevaga palli võrku lükkas. Avapoolaja üleminutitel sai Lillemäe ise kirja oma esimese värava koondisesärgis, kui Himaneni pealelöögist tulnud palli tõrjus Läti väravavaht lahtiselt enda ette ning Lillemäe virutas selle väravasse.

Teisel poolajal näitas Eesti üldjoontes samuti paremat mängu kui lõunanaabrid ning vastaste karistusalas tekitati mitmel korral ärevaid hetki. Lõpuminutitel tegi Eesti ka mitmeid vahetusi, millega kaasnes ka kerge initsiatiivi ära andmine. Lätlased jõudsid oma auväravani kohtumise üleminutitel, kui teenisid penalti. Eesti väravasuul seisnud Karina Kork suutis küll esmase löögi tõrjuda, kuid tagasipõrkunud pallini jõudis esimesena Renate Fedotova ja lõi selle lati alla.

Eesti koondise poolelt said täna debüüdid kirja Teisi Toomsalu ja Paula Maria Mengel, kes sekkusid vahetusest 86. minutil. Kohtumist saab täispikkuses järele vaadata Leedu jalgpalliliidu YouTube’i kanalist.

„Olen üldiselt turniiriga rahul. Esimene mäng Fääri saartega oli hea, aga kahjuks kaotasime penaltiseerias. Teises kohtumises tahtsime oma esitust parandada ja saada positiivsema tulemuse. Mängisime esimesel poolajal väga julgelt ja tekitasime häid võimalusi. Teadsime, et lätlased tulevad teisel poolajal kaotusseisus olles teistsuguse suhtumisega ja meie peame olema tugevad. Alati ei ole nii, et sa annad initsiatiivi ära, vaid vastased võtavad selle. Läti oli kaotusseisus ja nad olid sunnitud midagi muutma. Mulle meeldis, et me tegime ikkagi teisel poolajal hea esituse ja suutsime oma mängu koos hoida. Kiidan mängijaid selle eest, et nad olid keskendunud ja andsid endast kõik. Suures pildis on oluline, et me lõime väravaid. Tahtsime Balti turniiril just selle kallal töötada ja see on samm õiges suunas,” lausus peatreener Jarmo Matikainen.

Sügisel alustab Eesti koondis MM-valiksarja, kui septembris võõrustatakse Sloveeniat ja Walesi. „Meil on sel aastal olnud vaid üks mäng veebruaris. Aprillikuus kahjuks ei õnnestunud ühtegi kohtumist pidada. Seega on oluline, et saime nüüd ennast proovile panna. Hea, et mängude vahel oli kaks päeva, sest rohkem aega oli taastumiseks ja mängude kvaliteet oli parem. Kindlasti on meil veel palju tööd teha ja sügisel on meie esimesed vastased Wales ja Sloveenia, kes on Euroopa tipud ja, kellega tulevad kindlasti rasked kohtumised,” sõnas peatreener.