12

07.2024

22:29

VIDEO | Eesti naiste koondis viigistas Luksemburgiga ning avas valiksarjas punktiarve

Eesti naiste koondis pidas täna, 12. juulil eelviimase kohtumise EM-valiksarjas, kui võõrsil mindi vastamisi Luksemburgiga. Tagaajaja rolli jäänud Eesti leppis vastasega 1:1 viiki ning avas sellega valiksarja punktiarve.

Luksemburg alustas kohtumist ründavamalt kui Eesti ning pressis end jõuliselt eestlaste karistusalasse. Poolaja keskpaigas haaras Eesti aga mängu kontrolli enda kätte ning tekitas mitu järjestikust väravavõimalust. Üks parimaid võimalusi sündis 24. minutil, kui Lisette Tammik vastaste puuriluku väljasolekut ära kasutas ning kauglööki proovima läks, kuid mis napilt väravast mööda lendas. Viis minutit hiljem suudeti Liisa Merisalu tsenderdatud nurgalöögist pall väravajoonele suunata, kuid Luksemburgi kaitsemängija klaaris ja hoidis enda seljataguse puhtana.

Kohtumise 39. minutil sai oma võimaluse Luksemburg, kui J. Lourenco Magalhaes paremalt äärelt end eestlastest mööda mängis, kuid viimaste õnneks lõpetas pall küljevõrgus. Olukorrale järgnes Eesti vasturünnak, kui Mari Liis Lillemäe oskusliku eeltöö järel jõudis nahkkera värava alla, kust Tammik end peaga löögile mängis, kuid oli ebatäpne. Ka ei toonud tulemust Merisalu jätkulöök. Naiskonnad läksid vaheajale väravateta viigiseisul.

Teisel kolmveerandtunnil sai vastane kohe hea võimaluse, kuid kaitsemängijad puhastasid palli üle otsajoone. Järgnenud nurgalöögist asus Luksemburg kohtumist juhtima, kui tsenderduse järel jäi pall värava ees lahtiseks ning Laura Miller selle kindlalt lati alla saatis. Hetk hiljem oli vastase teine värav lähedal, kuid Karina Kork tegi otsustava tõrje, jätkulöök takerdus aga kaitsemängijatesse.

Eesti viigistas kohtumise 53. minutil, kui Siret Räämet andis pika söödu värava alla, kus Tammik nahkkera käärlöögiga puuriluku selja taha saatis. 78. minutil teenis oma võimaluse Vlada Kubassova, kes kauglööki proovis, kuid pall lendas napilt üle värava. Kolm minutit enne normaalaja lõppu näitas Eesti taas ohtlikkust, kui Rahel Repkin löögile pääses, kuid paraku ei tabanud mängija raami. Ka ei suutnud lisaminutitel oma võimalust Luksemburg ära kasutada, mis tähendas, et naiskonnad leppisid 1:1 viigiga.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Eesti kuulub ühte alagruppi Albaania ja Luksemburgiga. Valiksarja kahest esimesest kohtumisest on Eestil kirjas 0:2 ja 1:2 kaotused Albaaniale. Tänase 1:1 viigi järel paikneb Eesti viimase mängu eel oma alagrupis kolmandal kohal, olles kirjutanud enda nime taha ühe punkti. Luksemburg jääb eestlastest kolme punkti kaugusele. Kuna Eesti osalusega C-liiga alagruppidest pääsevad edasi sõelmängudele võitja ning viie alagrupi peale kolm paremat 2. koha saavutanud koondist, peavad eestlased edasipääsu võimaluse nimel koduväljakul Luksemburgi võitma.

Naiste koondise korduskohtumine Luksemburgiga ootab ees juba nelja päeva pärast, 16. juulil Tartu Tamme staadionil kell 20.00. Pääsmed Eesti – Luksemburg kohtumisele on müügil Piletilevis ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel. Kohtumisele on võimalik kaasa elada Soccernet TV vahendusel.

Pildil Eesti naiste koondise algkoosseis kohtumises Luksemburgiga. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee