06

10.2022

21:24

VIDEO│Eesti naiste koondis alistas Leedu ja mängib Balti turniiri finaalis

Eesti naiste koondis võitis täna, 6. oktoobril kodumurul Balti turniiri poolfinaalis Leedut, kui Tamme staadionil vormistati kindel 4:1 võit.

Mäng algas Eesti survega, mis päädis juba 12. minutil 1:0 väravaga. Paremalt äärelt algatas Kristina Bannikova rünnaku ja suunas palli keskele, kust Lisette Tammik selle kauni löögiga leedukate võrku saatis. Esimesele väravale järgnes peagi ka teine, kui 28. minutil olid samad mängijad olukorras osalised. Tammiku hea läbisööt viis Bannikova väravavahiga silmitsi ja ründaja realiseeris olukorra osavalt. Vaheajapausile läkski Eesti 2:0 eduseisus.

Teise poolaja alguses elavnes ka Leedu naiskond, kuid Eesti sai kaitsetööga kenasti hakkama ning külalistel ei õnnestunud väravat ohustada. Hoopis Eesti oli see, kes oma edu kindlustas. Vlada Kubassova murdis ennast 72. minutil karistusalasse ja virutas terava nurga alt palli võrku. Kolm minutit hiljem sai Kubassova kirja oma teise tabamuse, kui lõi suurepärase kaarpalli lati alla. Leedul õnnestus 86. minutil kirja saada ka oma auvärav, kui Karina Kork suutis leedulannade esimese ürituse tõrjuda, kuid tagasipõrkunud pallini jõudis esimesena Eitvyde Partikaite.

See siiski Eesti võidurõõmu ei takistanud, kui lõpuvile kõlades kindlustati 222 pealtvaataja ees pääs finaali. Seal ootab ees Fääri saarte koondis, kes teises poolfinaalis alistas Läti tulemusega 3:2. Finaal toimub pühapäeval, 9. oktoobril algusega kell 19.00 Tamme staadionil. Pääsmed on saadaval Piletilevis ning kohtumise otsepilti näeb Soccernet TV vahendusel.