13

09.2024

20:09

Neidude U19 koondis alistas Fääri saarte eakaaslased ning kindlustas Balti turniiri võidu

Täna, 13. septembril mängis Eesti neidude U19 koondis teise kohtumise kodusel Balti turniiril, kus Fääri saarte eakaaslaste üle kindel 5:0 võit. Võiduga kindlustati endale tänavune Balti meistritiitel.

Eesti alustas kohtumist domineerivamalt kui vastane ning tasuks saadi esimese poolajaga kirja neli vastuseta tabamust. Eesti tabas ühel korral väravaposti ning jättis mitu ohtlikku võimalust realiseerimata, kuid väravaarve suudeti avada üheksandal minutil. Anna Mariin Juksar toimetas nurgalöögist palli värava esimesse tsooni, Aleksandra Kelli pikendas selle tagumisse posti, kust Vanessa Grutop uhkes üksinduses resultatiivselt löögile pääses. Edu kasvas 22. minutil, kui Anželika Jotkina pööras end kaitsemängijast üle, leidis karistusalas Grutopi ning viimane esimese puutega palli võrku virutas.

Kümne minuti pärast oli tablool kolmeväravaline edu: kõigepealt ragistas nahkkera latti ning kuigi esimesed eestlannade jätkulöögid ebaõnnestusid, suutis Kelli palli siiski väravavahi selja taha toimetada. Poolaja eelviimasel minutil sai värava kirja Jotkina, kes paremalt äärelt rünnaku ise ette võttis, vastasmängijad kavalalt üle mängis ning palli üle puuriluku võrku toimetas. Fääri saartel tekkis esimese 45 minutiga üks suurepärane võimalus, kui Eesti väravasuul seisnud Liisa Liimetsaga üks-ühele olukorras vastamisi mindi, kuid viimane jäi peale ning vaheajale läks Eesti puhta seljatagusega.

Teist kolmveerandtundi alustas Eesti taas hoogsalt, mis andis väravavõimaluse nii Emilia Mesipuule, Egle-Eliise Kurele kui Annamarii Tammele, kuid kõigi kolme pealelöögid lõppesid vasaku posti kõrval. Kohtumise 73. minutil näitas Eesti, et standardolukorrad on nende võtmeks, sest väravavõrk suudeti uuesti sahisema panna – Ranele Valgu nurgalöögi lahendas värava ees Karmen Vapper. Mängija tabamus jäi ka kohtumises viimaseks. Kolm minutit enne poolaja lõppu jäi Eesti punase kaardi tõttu väljakul vähemusse, kuid hoolimata sellest, suudeti pall enda kontrolli all hoida ning vastane väravateta jätta.

„Loomulikult ootasime võitu ning täna otsustas selle realiseerimine. Jään rahule ründeteravusega – eelmine mäng oli vastase kolmandikul tegutsemine kiirustatud, kuid täna mängisime olukorrad hästi välja, millest tulid ka väravad. Kindlasti tahaksime, et mängud oleks paremini meie kontrolli all, et ei oleks ka vastasel vähemalt viite sama head võimalust,“ rääkis koondise peatreener Reivo Vinter vahetult pärast kohtumist.

Eesti on kogunud kahest mängust kaks võitu – esimeses kohtumises teeniti 1:0 võit Läti üle ning täna alistati Fääri saarte koondis 5:0. Kuus punkti teeninud Eesti on kindlalt tabeli esimesel real. Eesti koondise viimane kohtumine Balti turniiril ootab ees esmaspäeval, 16. septembril, kui kell 13 algavas kohtumises minnakse vastamisi Leedu eakaaslastega. Võru spordikeskuse staadionil toimuva kohtumise otsepilti on võimalik jälgida www.jalgpall.ee vahendusel. Pääsmed kohtumisele on müügil Piletilevis ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel.

Balti turniiri kahe mängupäeva tulemused:

Fääri saared – Leedu 1:0
Eesti – Läti 1:0
Leedu – Läti 0:3
Eesti – Fääri saared 5:0

Eesti neidude U19 koondis lõi Fääri saarte eakaaslastele viis vastuseta väravat. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee