11

09.2024

20:04

VIDEO | Eesti neidude U19 koondis võttis Läti üle revanši ning alustas Balti turniiri võidukalt

Eesti neidude U19 koondis alustas täna, 11. septembril võistlemist kodusel Balti turniiril, kui esimeses mängus mindi vastamisi Läti eakaaslastega. Esimese poolaja lisaminutil võrku sahistanud Eesti teenis kohtumisest 1:0 võidu.

Mängu esimene paljulubav olukord tekkis Eestil 25. minutil, kui Vanessa Grutop palli paremalt äärelt värava ette saatis ning seal Aleksandra Kelli jala nahkkerale vahele sai. Paraku oli puude ebatäpne ning pall läks väravast mööda. Kohe sündis ka vastastelt ohtlik pealelöök, kui lätlanna võitis karistusalas palli enda valdusesse ning pealelöögile läks, kuid Eesti õnneks lendas see sentimeetrite võrra üle värava. Poolaja viimasel minutil teenis veel oma võimaluse Grutop, kuid temagi löök lõpetas posti kõrval.

Kui tundus juba, et võistkonnad lähevad väravateta viigiseisul vaheajale, sai esimesel lisaminutil juhtohjad enda kätte Eesti. Nurgalöögi järgses olukorras jäi pall värava ees lahtiseks ning viimasena jõudis selleni Elisabeth Õispuu. Õispuu virutas nahkkera väravavahi selja taha ning saatis eestlannad 1:0 edus vaheajale.

Teisel kolmveerandtunnil hakkas vastane aktiivselt viigiväravat otsima ning end Eesti karistusalasse pressima. Eesti kaitseliin näitas head esitust ning väravasuul seisnud Katarina Elisabeth Käpa sooritas mitu oskuslikku tõrjet, mis hoidsid ta seljataguse puhtana. Poolaja teises pooles tegid veel eestlannad head pressi, kuid kumbki koondis võrku ei sahistanud ning lõpuvile kõlades jäi tabloole Eesti 1:0 võit.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Eesti koondis läheb järgmisena vastamisi turniiri külalisriigi Fääri saarte eakaaslastega, kellega pannakse pall mängu reedel, 13. septembril kell 18.00. Tehvandi staadionil toimuva kohtumise otsepilti on võimalik jälgida www.jalgpall.ee vahendusel.

Balti turniiri esimese päeva tulemused:
Fääri saared – Leedu 1:0
Eesti – Läti 1:0

Pildil Eesti neidude U19 koondise algkoosseis kohtumises Lätiga. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee