24

08.2022

22:20

Tüdrukute U15 koondis alustas Balti turniiri viigiga

Eesti U15 tüdrukute koondis alustas Lätis toimuvat Balti turniiri viigiga – avamäng Fääri saarte eakaaslastega lõppes seisuga 1:1.

Riias peetud kohtumine oli tervikuna suhteliselt võrdne – Eesti hoidis küll rohkem palli (pallivaldamisprotsent 58:42) ning kasutas söödumängu, kuid vastased jõudsid seevastu lõpuks rohkem peale lüüa (18:12). Hoolimata suurest pealelöökide arvust oli mõlemal võistkonnal väga häid võimalusi vähevõitu ning Fäärid peavad oma värava puhul tänama ka õnne.

Suhteliselt võimalustevaese avapoolaja parim võimalus tekkis Eesti värava all, kui 28. minutil pääses karistusalast löögile Halla Morgan Ejdesgaard, kuid Merit Lelov vastas sellele suurepärase tõrjega. Eesti parim šanss esimese 40 minuti jooksul avanes neli minutit enne seda, kui Reti Marleen Ränk 14 meetrilt löögile pääses, ent vastaste väravavahti üllatada ei suutnud.

Teine poolaeg algas Eesti jaoks pisut paremini ning 49. minutil saabus ka läbimurre: võistkonna kapten Loviise Männiste leidis keskväljalt suurepärase söödu kaitseliini taha, kus Anastasija Južaninova kaitsja poolt avaldatud survega toime tuli ning madala palli võrku saatis – 1:0!

Kaotusseisu jäänud vastased haarasid initsiatiivi endale, kuid väga teravat survet Eesti väravale ei õnnestunud neil tekitada – omad võimalused tekkisid eduseisu suurendamiseks ka sinisärkidel, kuid sihile enam ei jõutud.

Viigipunkti Fääri neiud siiski kätte said – vaid neli minutit enne normaalaja täitumist virutas Eesti väravast 30 meetri kaugusel lahtiseks jäänud palli Sara Benjaminsen ning esialgu väga kõrgele õhku lennanud pall kukkus täpselt Eesti värava lati alla, Merit Lelovile püüdmatult.

Mõni tund enne Eesti kohtumist oli tänavust Balti turniiri võimsalt alustanud Läti, kes alistas Leedu 5:1. Eesti koondis läheb järgmises kohtumises 25. augustil kell 18 vastamisi Leeduga, turniiri viimases kohtumises 27. augustil kell 14 aga Lätiga.