19

08.2024

19:28

VIDEO | Neidude U15 koondis alustas kodust Balti turniiri napi kaotusega

Eesti neidude U15 koondis kohtus täna, 19. augustil algusega kell 17.00 TNTK staadionil Balti turniiril Läti eakaaslastega ning pidi vastu võtma 0:1 kaotuse.

Tasavägiselt kulgenud kohtumist alustasid teravamalt lõunanaabrid, kes rikkusid Eesti mängurütmi korraliku survega. Kui lätlannad jõudsid tihtipeale Eesti karistusalasse, siis meie tüdrukud valmistasid rohkem ohtlikkust kauglöökidega. Neist esimene tuli üheksandal minutil Teresa Tohveri jalast, kuid lätlannade väravavaht Alise Keraite tõrjus selle ürituse. 16. minutil proovisid kaugelt jalga ka vastased, kui Emīlija Ambaine sooritus lahti mängitud karistuslöögi järel nõudis Lisandra Priskuse sekkumist.

21. minutil blokeeris Eesti kaitsja Margaret Matto Läti ründaja Ksenija Šuļga löögi nurgalöögiks, millest lätlannad avasid skoori. Priskus ei ulatunud paremalt poolt värava ette tulnud pallini ning selleni kerkis hoopis Laura Kaņupa-Kanapenusa, kes suunas palli peaga paarilt meetrilt raami.

Kaotusseisu jäädes hakkasid märkimisväärsemad olukorrad tekkima Eestil, kuid nii Tohveri kui Gretlin Pihlaku kauglöögid ei leidnud teed väravasse. Esimesel poolajal oli silmapaistev ka vasakul äärel tegutsenud Adele Prede, kes mängis end korra ka löögile, kuid tema madal sooritus jäi liiga keskele ning maandus Keraite süles. Ka Eestil kujutas üks nurgalöök Läti värava all ohtu, kui Matto ei tabanud Frida Gabrieli nurgalööki piisavalt õnnestunult, et see väravasse suunata.

Teisel poolajal olid ohtlikumad lätlannade kauglöögid, kuid nii Jasmīna Lote Punga kui Lote Aleksandrova sooritused maandusid napilt Eesti värava kõrval. Eesti oli 71. minutil lähedal viigiväravale, kui naiskonna kapten Elizabeth Eberg mängis paremal äärel üle oma vastase, kuid Keraite sai esimesse ristnurka suunatud pallile käed vahele.

Mängu lõpus oli Läti lähedal, et karistuslöögist eduseisu suurendada, kuid Ambaine üritus lendas napilt üle ristnurga. Viigiväravat otsinud Eesti võimalus oli kolmandal üleminutil, kui Eberg mängis Eneli Eenraiu lätlannade väravavahiga silmitsi, kuid Keraite tuli õigeaegselt väravast välja ja ei lasknud eestlannat löögile.

Eesti neidude U15 koondise peatreener Deniss Samoilov rääkis mängu järel, et tema hoolealustel kulus mängu algus vastase pakutud tempoga kohanemisele, kuid seejärel vastas vaatepilt ootustele. 0:1 kaotusega lõppenud kohtumise järel jäi aga tema sõnul puudu väravatest. „Läti agressiivne press ehmatas meie tüdrukuid, aga siis reageerisime. Saime initsiatiivi enda kätte ja tegime väljakul õigemaid otsuseid," ütles Samoilov.

Eesti järgmine mäng on ülehomme, 21. augustil algusega kell 17.00 TNTK staadionil Leedu vastu, kes alistas enda turniiri avakohtumises Fääri saared seisuga 3:2.

Mängu tipphetked:

Neidude U15 koondise peatreener Deniss Samoilovi intervjuu:

Eesti neidude U15 koondis alustas kodust Balti turniiri kaotusega. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee