23

08.2024

19:16

VIDEO | Neli väravat löönud Eesti neidude U15 koondis lõpetas Balti turniiri võidukalt

Eesti neidude U15 koondis pani täna, 23. augustil Tallinnas TNTK staadionil toimunud Balti turniirile punkti, kui viimases kohtumises mindi vastamisi Fääri saarte eakaaslastega. Eesti teenis oma esimese võidu, kui vastane alistati tulemusega 4:1.

Eesti asus kohtumist juhtima 10. minutil, kui Frida Gabriel üks versus üks olukorra ette võttis ning löögile läks. Esimesel katsel oli puurilukk vahel, kuid kuna viimase tõrjest jäi pall värava ees lahtiseks, lükkas Gabriel selle jätkuolukorras võrku. Viie minuti pärast oli tablool viigiseis – küljesisseviske järel hiilis vastane paremal äärel ning kasutas Eesti kaitsemängijate ebaõnnestunud klaarimise sajaprotsendiliselt ära.

Kohtumise 25. minutil tehti Adele Predele vastase karistusalas viga ning Eesti kasuks määrati 11 meetri karistuslöök. Prede läks ise penaltit realiseerima ning virutas nahkkera kindlalt võrku. Järgmisel rünnakul oli Gabrielil võimalus eduseisu kasvatada, kui ründaja kauglöögi ette võttis ning väravavaht taaskord puterdas, kuid värava all polnud sinisärki, kes oleks jätkupallile jala vahele saanud. Pärast oma teist tabamust haaras Eesti mängu kontrolli täielikult enda kätte ning näitas vastase väljaku poolel ohtlikkust. Parimad võimalused tekkisid Gretlin Pihlakul ja Predel, kuid mõlemal korral oli Fääri saarte väravavaht jaol.

Teisel lisaminutil teenis Eesti oma kolmanda tabamuse: Pihlak lõi palli otse karistuslöögist üle müüri tagumisse posti ning viis koondise 3:1 eduseisul vaheajale.

Teiseks poolajaks vahetati väljakule Elizabeth Eberg, kellel kulus väravavõrgu sahistamiseks vaid 20 sekundit. Gabriel toimetas nahkkera värava alla, kust Eberg selle esimese puutega puuriluku selja taha saatis. Ei olnud kaugel ka viies tabamus, kui Eberg paarilt meetrilt palli raamidesse suunas, kuid vastase kaitsemängija tõi selle väravajoonelt ära. Poolaja teine pool kulges pigem rahulikult ning võimalustevaeselt – ka vastasel oli paar olukorda väravaesisel kasutada, kuid nad olid kas ebatäpsed või kontrollis olukorda Eesti puurisuud kaitsnud Eva-Lotta Hertmann.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Eesti lõpetas turniiri võidukalt, kuid võidu kõrval kirja saadud kahe kaotusega paigututi tabelis neljandale kohale. Turniirivõidu teenis Leedu koondis, kes läbis võistluse täiseduga.

Koondise peatreener Deniss Samoilov ütles pärast kohtumist, et kuigi võimaluste poolest oli Eestil teine koht käega katsuda, on suures pildis kõik ka neljanda kohaga hästi. „Jäin turniiril võistkonnaga rahule, sest tüdrukud võtavad infot väga hästi vastu ja on näha, et nad on juba selle kolme mänguga nii individuaalselt kui võistkondlikult arenenud. Samuti nägime neid külgi, millele peame rohkem tähelepanu pöörama, aga see ongi osa jalgpallist ja sellest turniirist,“ ütles ta.

Fääri saared – Eesti 1:4

Järgmisena ootab koondist ees traditsiooniline neidude U15 sõprusturniir, mis toimub tänavu 27. septembrist 5. oktoobrini Albaanias. Eesti vastased on Põhja-Makedoonia, Albaania ja Kosovo, kelle vastu mängitakse vastavalt 30. septembril ning 2. ja 5. oktoobril.

Esiplaanil kohtumise avavärava autor Frida Gabriel. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee