04

06.2017

10:35

25 aastat tagasi algas taastatud koondise tee

3. juunil 1992 pidas taastatud Eesti meeste koondis esimese ametliku maavõistluse, kui Kadrioru staadionil viigistati Sloveeniaga 1:1.

Vaata Eesti Televisiooni meenutust koos toonase peatreeneri Uno Piiri ning mängijate Igor Prinsi, Martin Reimi ja Aleksandr Puštovi kommentaaridega:

Eesti - Sloveenia maavõistlus tähendas 52 aastat väldanud sunnitud vaheaja lõppu. Puštov viis Eesti koondise 7. minutil juhtima, Igor Benedejčič viigistas 73. minutil. Eesti koondises debüteerisid selles kohtumises osalenud 15 mängijat: Mart Poom, Meelis Lindmaa, Urmas Hepner, Igor Prins, Toomas Kallaste, Martin Reim, Indro Olumets, Tarmo Linnumäe, Risto Kallaste, Aleksandr Puštov, Urmas Kirs, Urmas Kaljend, Sergei Ratnikov, Marko Kristal ja Viktor Alonen.