11

10.2020

21:35

A-koondis tegi Põhja-Makedooniaga 3:3 viigi

Eesti meeste koondis võõrustas A. Le Coq Arenal UEFA Rahvuste liiga raames Põhja-Makedooniat, kui väravaterohke kohtumine lõppes 3:3 viigiga.

Kohtumine algas Eesti jaoks kohutavalt, kui 3. minutil lõi omavärava keskkaitsja Märten Kuusk. Eesti tuli mängu tagasi 33. minutil, kui vasakul äärel tehti kvaliteetne rünnak. Vlasiy Sinyavskiy kontrollis palli ja leidis kahe vastasmängija vahelt äärelt tõusnud Artur Pika, kelle madala söödu trahvikasti lõi väravaks Rauno Sappinen, kelle löök läks postist sisse.

Eesti asus kohtumist juhtima 61. minutil. Standardolukorra järel lõi Nikita Baranov palli värava suunas, Damjan Shishkovski suutis selle tõrjuda, kuid esimesena reageeris Sappinen, kes lõi oma õhtu teise värava.

Külalistel tekkis 67. minutil suurepärane võimalus viigistamiseks, kui teeniti penalti, kuid Aleksandar Trajkovski löök tabas latti.

Eestil õnnestus samuti penalti teenida, kui Mattias Käiti karistuslöök tabas müüris olnud vastase kätt. Penalti realiseeris vahetusest sekkunud Frank Liivak kohtumise 76. minutil.

Eestil ei õnnestunud kaheväravalist eduseisu hoida, sest esmalt lõi 80. minutil värava Goran Pandev ning 88. minutil oli külalistel õnne, kui Gjoko Zajkovi tabamus tõi tabloole lõppseisu 3:3.

Kohtumise väravad leiab ERRi spordiportaalist.

Rahvuste liiga jätkub meie jaoks A. Le Coq Arenal juba kolmapäeval kohtumisega Armeenia vastu, kes täna viigistas 2:2 Gruusiaga.

Meie alagrupis on Põhja-Makedoonia ja Gruusia teeninud nüüd võrdselt viis punkti, Armeenial on kirjas neli punkti. Eesti on neljandal kohal ühe punktiga.

Kui Eesti – Põhja-Makedoonia mängu esitles A. Le Coq, siis Eesti – Armeenia kohtumise esitlejaks on Rimi. Mängu pääsmed on müügil Piletilevis.