21

05.2010

15:31

Eesti alistas 73 aasta järel Soome!

Eesti jalgpallikoondis kinkis täna viimast korda rahvuskoondise rüüd kandnud Indrek Zelinskile emotsionaalse 2:0 võidu Soome üle ehk hakkama saadi saavutusega, milleni viimati jõuti 73 aastat tagasi.

Võõrustajad asusid kohtumist juhtima 5. minutil, kui paremalt äärel läbi murdnud Sander Puri tsenderdas palli trahvikasti, kus kõrgeimale tõusis Andres Oper. Kogenud ründaja lõi palli peaga kindlalt Soome väravavõrku.

Kaptenipaela kandnud Zelinski vahetati välja 16. minutil, kui vanameister lahkus fännide ovatsioonide toel platsilt, et anda mänguaega Oliver Konsale. Tähelepanuväärne on, et Zelinski ei olnud kordagi suluseisus!

Kohe teise poolaja alguses, 55. minutil nõelas Eesti uuesti. Oper mängiti läbijooksule, väravast mööda veeremas olnud pallile jõudis tagapostis esimesena jaole Sander Post, kes selle võrku lükkas. Koondises esimest korda ründajana mänginud Postile oli see esimene värav rahvusmeeskonna eest.

Soomlaste rünnakuüritused luhtas Eesti kaitseliin või päästsid halvimast esimesel poolajal mänginud Sergei Pareiko ja teisel puurisuul seisnud Artur Kotenko.

Peatreener Tarmo Rüütli oli resultaadiga mõistagi rahul: “Meie jaoks oli tähtis tulemus. Vastane hoidis küll initsiatiivi ja domineeris, kuid kui distsipliini hoida, siis tekkivad ka võimalused. Õnne peab olema ja täna suutsime oma šansid realiseerida.”

Tema Soome ametivend Stuart Baxter kiitis südilt võidelnud vastast ja raputas tuha pähe enda hoolealustele. “Rahvusvahelist mängu ei saa kunagi kaotama minna,” sõnas Baxter. “Mängisime üle. Ülekaal oli kosmeetiline. Eesti oli efektiivne, mängides kiirelt ja lihtsalt ning meie ei suutnud sellele vastata.”

Tänases kohtumises tegi oma koondisedebüüdi Karl Palatu, kes pääses väljakule 85. minutil Gert Kamsi asemele.

Eesti rahvusmeeskonna järgmine kohtumine on juba 26. mail, kui kell 21.30 võõrustatakse A. Le Coq Arenal Horvaatiat.