19

11.2022

18:36

Eesti alistas Leedu ja teenis Balti turniiril pronksmedalid

Eesti meeste koondis mängis täna, 19. novembril aasta viimase kohtumise, kui Balti turniiri 3.-4. koha mängus mingi vastamisi Leeduga. Eesti teenis teise poolaja tabamustest 2:0 võidu ning sai kaela pronksmedalid.

Avapoolaja domineerivamaks pooleks oli selgelt Eesti, kes hoidis kaitsetegevuses asjad kontrolli all ning võttis järjepidevalt üles lubavaid rünnakuid. Vastase karistusalas pääseti korduvalt ka ohtlikult löögile, ent paraku jäi puudu täpsusest ning vaheajapausile siirduti väravateta viigiseisus.

Teisel poolajal toodi väljakule Sergei Zenjov, Mattias Käit ja Georgi Tunjov, kes elavdasid Eesti ründetegevust veelgi ning 65. minutil jõuti ka sihini: Vlasiy Sinyavskiy saatis värava poole tsenderduse, mille Zenjov peaga võrku suunas. Seejuures oli see kogenud ründaja mängu üks esimesi pallipuuteid. Mängu lõppseis ilmus tabloole normaalaja eelviimasel minutil, kui nurgalöögijärgses olukorras andis suurepärase tsenderduse Tunjov ning pallil oli esimesena jaol Rasmus Peetson, kes selle võrku saatis. Täna neljandat korda meeste koondist esindanud Peetsoni jaoks oli tegu esimese väravaga sinisärkide eest. Peagi kõlanud lõpuvile tähistas Eesti 2:0 võitu, mille järel saadi kaela pronksmedalid.

Tänase kohtumisega pani meeste koondis aastale võiduka punkti. Tänavune jalgpallihooaeg saab ametliku lõpu 20. novembril, kui Estonia kontserdisaalis toimuval Jalgpalligalal kuulutatakse välja ja autasustatakse aasta parimat mees- ja naisjalgpallurit, mees- ja naisjuuniorit, aasta treenerit, Premium liiga ja naiste Meistriliiga parimaid ning antakse üle teenetemärke. Otsepilti galast näeb jalgpall.ee lehel.