11

06.2024

21:10

Eesti alistas pingelises penaltiseerias Leedu ja tõstis Balti turniiri võidukarika!

Eesti meeste koondis läks täna, 11. juunil otsustavas Balti turniiri finaalkohtumises vastamisi Leeduga, kellega lepiti 1:1 viiki. Kohtumisele järgnenud penaltiseerias näitasid eestlased enda paremust ning tõstsid napi 4:3 võiduga Balti turniiri võidukarika viiendat korda.

Kuigi kohtumise alguses üritas Leedu Eestile survet avaldada, hakati õige pea pöörama rõhku kaitsetööle ning langeti enda värava alla. Nii suutsid eestlased esimest poolaega domineerida ja vastasest rohkem palli vallata. Kümnendal minutil tekkis mängus esimene löögivõimalus, kui Rocco Robert Shein palli Henri Anierile mängis ning viimane löögile läks, kuid pall takerdus kaitsemängijatesse. Raamilöögi said eestlased kirja kolm minutit hiljem, kui Kevor Palumets kõksas peaga palli värava suunas, kuid Leedu puurilukk oli valvel.

Leedulaste kõige ohtlikum moment sündis 22. minutil, kui värava ees pakuti löögivõimalust Matas Vareikale, kuid võrgu asemel ragises väravapost. Poolaja lõpus sai paljulubava kauglöögi kirja Karol Mets ning juhtväravat pakuti uuesti ka Anierile, kuid tulemust need olukorrad endaga kaasa ei toonud. Nii läksid meeskonnad vaheajale väravateta viigiseisul.

Teisel kolmveerandtunnil asus Leedu julgelt juhtväravat otsima ning surus Eesti enda karistusalasse kokku. Samas ei jätnud kumbki meeskond enda värava ette piisavalt vaba ruumi, et sealt vahelt löögile pääseda. Eesti tegi 62. minutil kaksikvahetuse, mille järel jooksid väljakule Martin Vetkal ja Mark Anders Lepik. Esimene neist saatis 68. minutil palli kauglöögist latti. Otsustavat rolli mängis ka Lepik, kes viis Eesti 82. minutil juhtpositsioonile: Sheini söödu järel saatis ründaja palli siseküljevõrku ning vormistas sellega enda debüütvärava meeste koondise särgis.

Paraku kulus vaid paar minutit, kui tablool seisis viigiseis: leedulaste võimaluse realiseeris Giedrius Matulevičius. Esimesel lisaminutil suutis vastane tabada teistkordselt eestlaste väravaposti ning Eestil oli õnne, et pall puuriluku selja taga ei maandunud. Kuna kohtumise üleminutitel väravaid ei löödud ning kohtumine lõppes 1:1 viigiga, otsustas turniiri võitja penaltiseeria.

Eesti väravavaht Karl Andre Vallner tegi penaltiseerias kaks suurepärast tõrjet ning Eesti eest näitasid resultatiivsust Karol Mets, Mark Anders Lepik, Kevor Palumets ja Martin Vetkal, kelle täpsed löögid tagasid Eestile viienda Balti turniiri võidu.

Järgmine mängude aken ootab meeste koondist ees septembris, kui Rahvuste liigas võõrustatakse Slovakkiat ja võõrsil minnakse vastamisi Rootsiga. Eesti – Slovakkia kohtumine peetakse 5. septembril A. Le Coq Arenal algusega kell 21.45, pääsmed mängule on müügil Piletilevis ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel. Kolm päeva hiljem, 8. septembril kell 21.45 mängitakse võõrsil Rootsiga, pääsmeid sinna on võimalik soetada AXS veebilehe vahendusel.