02

06.2022

21:35

Eesti alustas Rahvuste liiga hooaega võiduga

Eesti meeste koondis avas täna, 2. juunil uue Rahvuste liiga hooaja, kui San Marinost oldi koduväljakul üle 2:0.

Eesti koondis alustas mängu südikalt ning pikalt õhus olnud juhtvärav realiseeriti avapoolaja keskel. Eesti teenis vastase karistusala lähistelt karistuslöögi ning palli taha astus kapten Konstantin Vassiljev, kes toimetas palli tagumise posti kõrval asunud Mattias Käidile. Käit tõi palli peaga tagasi trahvikasti keskele, kus asus Robert Kirss, kes lajatas palli ka kindlalt võrku. Täna oma kümnenda mängu teinud Kirsi jaoks oli ühtlasi tegemist esimese tabamusega meeste koondise särgis.

Pikalt ei tulnud oodata ka teist väravat, sest sihini jõuti taas juba vähem kui kümme minutit hiljem. 32. minutil jäi Eesti standardolukorra järel vastase kasti ümber pikalt palli hoidma ning selle perioodi kulminatsioonina leidis Vlasiy Sinyavskiy hea tsenderdusega üles keskkaitsja Joonas Tamme, kes lükkas palli meisterlikult peaga võrku. Vaheajale siirduti kaheväravalises eduseisus ning kuna teisel poolajal kummagi meeskonna võrgud ei sahisenud, näitaski tabloo mängu lõpus Eesti kasuks 2:0.

Eesti koondist ootab järgmisena ees maavõistlus Argentinaga, kellega minnakse Hispaanias Pamplonas El Sadari staadionil vastamisi 5. juunil kohaliku aja järgi kell 20 (Eesti aja järgi kell 21). 9. juunil toimub võõrsil Rahvuste liiga kohtumine Maltaga ning seejärel 13. juunil Tiranas peetav maavõistlus Albaaniaga. Kõigi mängude otsepilti saab jälgida Viaplay vahendusel.