13

06.2022

20:57

Eesti ja Albaania leppisid väravateta viiki

Eesti meeste koondis mängis täna, 13. juunil juunikuise koondiseakna viimase mängu, kui maavõistluses mindi võõrsil vastamisi Albaaniaga. Kohtumine lõppes 0:0 viigiga.

Mängu alustasid mõlemad meeskonnad rahulikult ja otsivalt ning ärevaid momente kogu poolaja peale liialt ei tekkinud. Mõlema meeskonna jaoks tekkisid esimesed lubavad olukorrad pooltunni täitudes, kui esmalt pääsesid löögile albaanlased ning mõned minutid hiljem oli karistuslöögijärgses olukorras ohtlik Markus Soomets. Väravaraamid jäid aga mõlemal juhul puutumata ning võimalustevaene avapoolaeg lõppes väravateta viigiseisus.

Teist poolaega alustas innukamalt Albaania, luues järjepanu mitmeid häid rünnakumomente, ent Eesti kaitsjad ja puurilukk Matvei Igonen olid oma ülesannete kõrgusel. Peagi elavnes ka Eesti ning Markus Poomil oli hea võimalus meeskond mängu juhtima viia, kui sai pea vahele Ken Kallaste täpsele tsenderdusele, ent palli ei õnnestunud raamidesse suunata. Omakorda veerand tundi hiljem oli peaga värava löömisele lähedal ka Rasmus Peetsonil, kes kerkis karistuslöögi järel vastase kastis kõige kõrgemale, ent pall lendas üle värava. Kuigi teisel kolmveerandtunnil ründasid mõlemad meeskonnad oluliselt innukamalt, täideti samas oma ülesandeid kaitses korralikult ning peakohtuniku Philip Farrugia lõpuvile tähistas 0:0 viiki.

Kohtumises Albaaniaga tegi meeste koondise eest debüüdi 18-aastane Rocco Robert Shein.

Eesti koondist ootavad järgmised kohtumised ees septembrikuus, kui Rahvuste liigas kohtutakse esmalt 23. septembril võõrsil San Marinoga ning seejärel 26. septembril A. Le Coq Arenal Maltaga. Pääsmed kodumängule on saadaval Piletilevis ning mõlemale kohtumisele saab otsepildis tasuta kaasa elada Viaplay vahendusel.