24

03.2022

21:16

Eesti ja Küpros leppisid väravateta viiki

Eesti ja Küpros pidasid täna, 24. märtsil A. Le Coq Arenal Rahvuste liiga sõelmängude esimese kohtumise, mis lõppes 0:0 viigiga.

Eesti alustas kohtumist hea hooga ning juba esimesel minutil võeti üles lubav rünnak, ent palli värava ette toimetada ei õnnestunud. Suurepärane võimalus kohtumist juhtima asuda avanes kümnendal minutil: koondise kapteni Konstantin Vassiljevi karistuslöögi pikendas tagumise posti suunas Rauno Sappinen ning seejärel jõudis pall Mattias Käidi peast ka võrku, ent kohtunik määras suluseisu ning otsust kinnitas ka VAR. Küprose parim võimalus leidis aset kümmekond minutit hiljem, kui karistusala lähistelt saatis palli värava poole teele Fotios Papoulis, ent tabas latti.

Teist poolaega domineeris Eesti pea täies mahus ning Küpros proovis väravavõrku noolida kontrarünnakutega, ent liialt ohtlikke olukordi nendest ei sündinud. Teise poolaja keskne sündmus leidis aset 84. minutil, kui Käidi sööt leidis Vassiljevi ning seejärel omakorda Sappineni, kes saatis palli täpse löögiga ka võrku. Kuigi esmalt tundus, et tabamusega asub Eesti kohtumist juhtima, siis videokohtunike põhjaliku vaatluse järel kordus avapoolaja stsenaarium ning värav jäeti suluseisu tõttu lugemata. Veel mitmel korral Küprose väravat ohustanud Eestil jäi väravatearve täna õhtul avamata ning lõpuvile järel näitas seis tablool väravateta viiki.

Eesti ja Küpros lähevad taas vastamisi teisipäeval, 29. märtsil, kui sõelmängude teises kohtumises selgitatakse, kumb säilitab kohta Rahvuste liiga C-liigas. Larnacas AEK Arenal kõlab avavile Eesti aja järgi kell 19.00 ning omadele on telepildis võimalik kaasa elada ETV2 vahendusel.