07

10.2020

22:00

Eesti jäi maavõistluses alla Leedule

Eesti meeste koondis võõrustas maavõistluses Leedut, kui jäi vastasele A. Le Coq Arenal alla tulemusega 1:3.

Eesti alustas kohtumist teravalt, kui juba teisel minutil sai debüüdi teinud Mark Anders Lepik peaga löögile pärast Taijo Teniste head tsenderdust, kuid tema sooritus läks väravast üle. Mõned minutid hiljem viis ohtliku palli vasakult trahvikasti Georgi Tunjov, kuid külalised suutsid ohtliku olukorra likvideerida.

Pärast Eesti head algust nõelasid esimesena hoopis külalised, kui pärast pallikaotust jäi vabaks võtmemängija Arvydas Novikovas, kes jõudis väravaesisele ning pall jõudis õnnetu rikošetiga tema valdusesse tagasi. Novikovas suutis palli terava nurga alt värava ette tuua ja lõi palli väravasse.
19. minutil oli Eesti taas hea võimalus kui Lepik suunas palli rinnaga Mihkel Ainsalule, kelle soorituse 15 meetri pealt suutis Tomas Švedkauskas tõrjuda.

Leedu läks mängu 2:0 juhtima 32. minutil. Vasakult äärelt tulnud tsenderduse suunas Donatas Kazlauskas esmalt posti, kuid esimesena reageeris Gratas Sirgedas. Seejärel sai Eesti palli vastase väravavõrku, kuid kahjuks oli täna oma kolmandas koondisemängus kaptenipaela kandnud Märten Kuusk suluseisus. Standardolukorra järel sai löögile Mattias Käit, kelle löögi Švedkauskas tõrjus, kuid palli väravasse löönud Kuusk oli suluseisus.

Teine poolaeg algas Eesti jaoks kohutavalt. Henri Järvelaid söötis palli tagasi Matvei Igonenile, kelle löök ebaõnnestus ja mänguvahend jäi meie väljakukolmandikule. Meeskonnakaaslase söödu järel pääses taas Igoneniga silmitsi Novikovas, kes lõi oma õhtu teise tabamuse.

Eesti tegi korraga kolm vahetust, mis tõid mängu kohe muutuse – Siim Luts saatis vasakult äärelt palli trahvikasti ning Frank Liivaku puute järel jõudis pall värava ette, kui mänguvahendi lõi väravasse Pavel Marin.

Koondist tegi veel kaks vahetust ning Eesti lõi jätkuvalt häid võimalusi. Nurgalöögi järel pääses mõnelt meetrilt löögile Mattias Käit, kuid taas oli vastaste puurilukk ülesannete kõrgusel.

Kumbki meeskond rohkem vastast üle mängida ei suutnud ning täna pidi Eesti tunnistama külaliste 3:1 paremust. Väravaid saab vaadata ERRi spordiportaalist.

Koondise jätkuvad oktoobrikuised mängud kahe matšiga UEFA Rahvuste liigas. Pühapäeval kell 19.00 võõrustame Põhja-Makedooniat ning tuleval kolmapäeval, 14. oktoobril on kell 21.45 algavas kohtumises meie vastaseks Armeenia. Piiratud koguses pääsmed on müügil Piletilevis