25

05.2011

18:16

Eesti kaotas Baskimaale 1:2, ametlik protokoll

Eesti jalgpallikoondis kaotas kolmapäeva õhtul mitteametlikus maavõistlusmängus Baskimaa koondisele 1:2.

Peatreener Tarmo Rüütli sõnul ei omanud tähtsust asjaolu, et tegemist oli mitteametliku mänguga. Ja kaotuses nägi ta nii mõndagi positiivset.

“Lõime väga ilusa värava, täiesti uus kaitseliin tuli korralikult toime, Reintamega võib rahule jääda, sest ei jäänud tugeva vastase vastu üldse hätta, nägin Klavanit keskväljal,” loetles Rüütli. “Oli suhteliselt häid momente, kuid vahetustega ei saanud seekord käike lisada, sest eesmärk oli kõigile mänguaega anda ja seetõttu jäime ka rohkem surve alla."

Mängu, kus punkte kaalul ei olnud, alustasid mõlemad meeskonnad ründavalt ja lahtiselt. Juba kümnendal minutil käis pall Eesti värava postis, konstruktsioone testis ka Tarmo Kink, kelle kauglöök lendas latti.

Väravalukud avati teisel poolajal. Baskid asusid mängu juhtima 51. minutil, kui Alo Bärengrubi markeerimisvea kasutas ära külaliste nimekaim ründaja Aritz Aduriz, realiseerides Ragnar Klavani pallikaotuse järel antud priima tsenderduse paremalt äärelt.

Eesti ei lasknud vastust kaua oodata. Vaid kuus minutit hiljem näitas oma vasaku jala maagiat Kink, kui tulistas kauni kauglöögi ristnurka.

Paraku ei suutnud Eesti kättevõidetud viigiseisu kaua hoida, sest nurgalöögijärgses olukorras 62. minutil pääses jällegi löögile Aduriz, lüües madala palli posti kõrvalt ja seal valvanud Gert Kamsi jalapuutest sisse.

Lisaks väravatele nähti teisel poolajal ka mitmeid vahetusi. Tarmo Rüütli kasutas ära kõik pingil istunud pallurid. Esimest korda pääsesid A-koondise eest väljakule Mikk Reintam, Albert Prosa ja Henri Anier.

Eesti koondis peab järgmise mängu 3. juunil võõrsil EM-valiksarjas Itaalia vastu, neli päeva hiljem mängitakse samuti võõrsil Fääri saartega.