29

03.2022

21:09

Eesti koondis naaseb Küproselt valusa kaotusega

Eesti meeste koondis läks täna, 29. märtsil Rahvuste liiga sõelmängude teises vaatuses vastamisi Küprosega ning sai kirja 0:2 kaotuse, mis tähendab, et võistlussarja jätkatakse D-liigas.

Küpros alustas kohtumist hea hooga ning lubavalt pääseti rünnakule juba mängu algfaasis. Mängu asuti juhtima 19. minutil, kui kontrarünnakul toimetati pall Marinos Tzionisele, kes lahendas olukorra täpse iluväravaga. Avapoolajal otsis Eesti viigiväravat ning löögile pääsesid nii Ragnar Klavan, Henri Anier kui Vlasiy Sinyavskiy, ent raamidesse lööke suunata ei õnnestunud ning vaheajapausile siirduti üheväravalises kaotusseisus.

Teise poolaja alguses jäi Küpros kiirelt vähemusse, kui mängu viivitamise eest teenis teise kollase kaardi Danilo Spoljaric. Vaatamata arvulisele vähemusele õnnestus võõrustajatel 51. minutil oma eduseisu kahekordistada, kui palli toimetas võrku Pieros Sotiriou. Eesti kogu mängu parim võimalus leidis aset 67. minutil: Konstantin Vassiljevi tsenderduse suunas värava poole Erik Sorga ning kuigi palli oli valmis noolima ka Sander Puri, õnnestus Küprose puurilukul mänguvahend jalaga eemale suunata. Rohkem väravaid kohtumises ei sündinud ning Artur Diase lõpuvile kolmanda üleminuti täitumisel tähistas Küprose 2:0 võitu.

Esimeses mängus viigistanud ning teises mängus kaotanud Eesti koondise jaoks algab ajaloo kolmas Rahvuste liiga hooaeg D-liigas, kus kuulutakse ühte alagruppi San Marino ja Maltaga. Esimene kohtumine on planeeritud 2. juunile.