09

10.2020

16:17

Eesti koondise järgmine vastane on ühe mängu kaugusel finaalturniirist

Eesti meeste koondise järgmine vastane on Põhja-Makedoonia, kellega pole meeskond veel tänavusel UEFA Rahvuste liiga hooajal kohtunud. Vastased tulevad Tallinnasse hea emotsiooniga, sest viimati suudeti EM-finaalturniiri play-off kohtumises alistada Kosovo ja seega on pääse tuleva aasta finaalturniiriks vaid ühe mängu kaugusel.

Põhja-Makedoonia pääses play-off kohtumistele tänu headele esistustele 2018. aasta UEFA Rahvuste liigas, kui oma algrupis teeniti parimana kuuest mängust 15 punkti. Ainus kaotus saadi Armeenialt, kellega koos mängitakse Rahvuste liigas koos ka tänavu. Lisaks on meiega koos ühes alagrupis Gruusia, kes on Põhja-Makedoonia vastaseks otsustavas play-off kohtumises.

Põhja-Makedoonia alistas Kosovo eile õhtul 2:1, kui kõik väravad löödi esimese 33 minutiga. Omaväravast kaotusseisu jäänud Kosovo suutis tänu Florent Hadergjonajle 29. minutil viigistada, kuid Darko Velkovski värav 33. minutil otsustas mängu saatuse.

UEFA Rahvuste liigas on Põhja-Makedoonia teeninud kahe mänguga neli punkti, kui esmalt alistati septembrikuistes mängudes kodus Armeenia ja seejärel tehti Gruusiaga võõrsil 1:1 viik. Ka oktoobris kohtub meie järgmine vastane Gruusiaga, kui neid võõrustatakse Rahvuste liiga raames 14. oktoobril, mil meie mängime Armeeniaga. EM-finaalturniirile pääseja selgitav matš Gruusia – Põhja-Makedoonia leiab aset 12. novembril.

Eesti – Põhja-Makedoonia mäng algab pühapäeval, 11. oktoobril kell 19.00 A. Le Coq Arenal. Väravad avatakse kaks tundi varem. Pääsmed on müügil Piletilevis! Mängu esitleb A. Le Coq. Kohapeal piletimüüki ei toimu, pääsme saab soetada Piletilevi e-poest.