09.2011

09:38

Eesti mängijad võõrsil: AZ tõusis ainuliidriks

AZ Alkmaar jätkab Hollandi kõrgliigas heas hoos, kui lõppenud jalgpallinädala krooniks tõusti ainuliidriks.

Ragnar Klavan on hetkel ainus piiritaga palliv Eesti mängija, kes sellist staatust saab nautida. Viimati sekkus ta 89. minutil vahetusest, kui kodus alistati kaotusseisust 2:1 Rotterdami Feyenoord. Marko Meerits ega Raio Piiroja kuulunud Arnhemi Vitesse koosseisu, mis võitis 2:0 Rotterdami Excelsiorit. Seitsmest kohtumisesest on AZil esikohta väärt 18 punkti, Vitesse on 13 punktiga viies.

Krakowi Wisla võitis Poolas kolmanda mängu järjest, alistades kodus 3:2 Chorzówi Ruchi. Sergei Pareiko tegi kaasa kõik 90 minutit. Hooaega kesiselt alustanud Wisla on kerkinud kolmandaks.

Venemaa kõrgliigas võõrustas Konstantin Vassiljevi Permi Amkar Dmitri Kruglovi FK Rostovit ja pidi vastu võtma 0:1 kaotuse. Kumbki Eesti koondislane väljakule ei pääsenud. Rostovil on 25 voorust 25 punkti, Amkaril 23 silma. Positsioonideks vastavalt 10. ja 13.

Astme võrra madalamal lõi FK Himki eest värava Vladimir Voskoboinikov, kuid see ei päästnud tema meeskonda 1:3 kaotusest Moskva Torpeedole. Aleksandr Dmitrijev viibis väljakul kõik 90 minutit, aidates Jekaterinburgi Urali 1:0 võidule Naberežnõje Tšelnõ Kamazi üle. Ural on 49 punktiga neljas, Himki 40 silmaga kümnes.

Tarmo Kink ei kuulunud Middlesbrough koosseisu, mis tegi kodus 0:0 viigi Ipswich Towniga. Liigatabelis on Boro pärast kaheksat vooru 18 silmaga teine. Kink ei saanud väljakule ka nädala keskel, kui liigakarikas kaotati võõrsil Crystal Palace'ile.

Kaimar Saag (välja 69. minutil) ja Silkeborg viigistasid Taanis kodus 1:1 Horsensiga. Kümnest mängust üheksa silma kontole kirjutanud Silkeborg hoiab 12 klubi seas kümnendat kohta. Kolmapäevases karikamängus alistati võõrsil esiliigasse kuuluv Randers lisaajal 2:1.

Ats Purje ei stuunud Achna Ethnikost päästa Küprosel 1:2 kaotusest Larnaka AEK-le. Purje alustas algkoosseisus, ent vahetati välja 87. minutil. Achnal on neljast mängust kaks punkti ja 11. koht.

New York Red Bulls sai Põhja-Ameerika profiliigas MLS möödunud nädalal võidu ja kaotuse. Neljapäeval alistuti kodus 1:3 Real Salt Lake'ile (Joel Lindperelt värav), pühapäeval võideti aga 2:0 (Lindpere 83) Portland Timbersit. Kui mängimata on neli kohtumist, on Red Bulls idakonverentsis 39 punktiga viies, kuid mängu enam pidanud liider Houston Dynamo on vaid kolme silma kaugusel.

Andrei Stepanov tegi kaasa terve kohtumise, kui FK Gomel sai Valgevenes 1:0 jagu FK Minskist. 26 mängust 42 silma teeninud Gomel on kolmas. Seitse vooru enne hooaja lõppu jäädakse teist kohta hoidvast Soligorski Šahtarist ühe silma kaugusele ja edestatakse lähimat jälitajat Minski Dinamot samuti ühe punktiga.

Vjatšeslav Zahovaikota mänginud Debrecen viigistas Ungaris 1:1 Kaposvári Rákóczi, kuid jätkab sellele vaatamata 26 punktiga liidrikohal. Neist vaid punkti kaugusel on Diósgyőrilt 0:2 kaotuse vastu võtnud Györi ETO (Jarmo Ahjupera pingil). Algusest lõpuni väljakul olnud Sander Puri aitas Papa Lombardi 0:0 viigisadamasse Vasasi vastu. Nemad on 14 punktiga kaheksandad.

Norra meistrisarjas kaotas Sander Postiga, kuid Enar Jäägerita mänginud Aalesund võõrsil 0:1 Haugesundile. Sogndal oli 1:0 parem Bergeni Brannist, kuid Taijo Teniste esimese koosseisu ei kuulunud. Aalesundil on 22 mängust 28 punkti ja 12. koht, Sogndalil 24 matšist 27 silma ja 13. positsioon.

Soome kõrgliigas jätkab medalikursil Mikk Reintami Jyväskylä JK, kes võitis viimati 2:1 Hakat, Reintam mängis kõik 90 minutit. Pietarsaari Jaro (Vitali Teleš pingil) viigistas 1:1 KuPSiga ja RoPS (Henrik Ojamaa 90, 23. kollane) kaotas 2:5 Espoo Honkale. Seitse vooru enne Veikkausliiga lõppu on JJK 46 punktiga kolmas, Jaro 27 punktiga kümnes ja RoPS 14 silmaga viimane ehk 12nes.

Joonas Tammel ei olnud asja IFK Norrköpingi koosseisu mängus, mis kaotati kodus 0:1 Häckenile. Kolm vooru enne hooaja lõppu on Norrköping langenud 30 silmaga 13. kohale ehk on vaid pügala võrra kõrgemal väljalangemistsoonist.

Artur Kotenko ei kuulunud Aserbaidžaanis Bakuu Ravani koosseisu, kui võõral väljakul alistati 1:0 Tovuzi Turan. Seitsmendas voorus oma võiduarve avanud Ravan hoiab kuue punktiga 10. kohta. Koosseisu ei mahtunud ka Daniil Ratnikov, kui Varna Cherno More viigistas Bulgaarias 0:0 Sofia Lokomotiiviga. Varna meeskond on pärast seitset vooru 13 punktiga kuues.

Taavi Rähni leivaisa Tianjini Songjiang võitis Hiina esiliigas kodus 2:0 Shanghai East Asiat. Kolm vooru enne hooaja lõppu ollakse 25 punktiga 14 meeskonna konkurentsis 11. tabelipügalal.

Inglismaa tugevuselt kolmandas liigas ei olnud Mihkel Aksalule kohta Sheffield Unitedi rivistuses, kui võõrsil jäädi 0:1 alla Wycombe Wanderersile. Sheffield on 20 punktiga teine.

Saksamaa tugevuselt neljandal astmel ehk Regionalligas kaotas lõuna alagrupis mängiv Pfullendorf (Ingemar Teever 90) kodus 2:3 Wormsi Wormatiale. Üheksa vooru järel võiduta püsiv Pfullendorf on kahe punktiga viimasel, 18. kohal.

Fotol Andrei Stepanov. Autor: Catherine Kõrtsmik