12

09.2011

11:39

Eesti mängijad võõrsil: AZ vs Vitesse ja Vassiljevi debüüt

Möödunud nädalal said Hollandi jalgpalli kõrgliigas esmakordselt kokku Eesti mängijate klubid AZ Alkmaar ja Arnhemi Vitesse. Lahingust väljus 4:0 võitjana AZ.

Ainsa eestlasena pääses väljakule Ragnar Klavan 55. minutil vahetusest. Vitesse mehed Marko Meerits ja Raio Piiroja koosseisu ei kuulunud. AZ on viie mängu järel 12 punktiga teine, Vitesse seitsme silmaga kaheksas.

Uue lehe karjääris keeras Konstantin Vassiljev, kes debüteeris Venemaa kõrgliigas Permi Amkari eest. Avamäng kestis poolkaitsja jaoks 44 minutit, kuna ta oli sunnitud vahetult enne avapoolaja lõppu vahetust küsima. Mäng lõppes 0:1 kaotusega Moskva Spartakile. Liigatabelis on Amkar 23 punktiga 11. kohal.

Astme võrra madalamal viigistas Jekaterinburgi Ural kodus 1:1 Orenburgi Gazovikiga. Aleksandr Dmitrijev jäi pingile. Väljakule ei pääsenud ka Vladimir Voskoboinikov, kui FK Himki oli 2:0 parem Voroneži Fakelist. Ural on 44 punktiga neljas, Himki 34 silmaga 11nes.

Tarmo Kink jälgis pingilt, kuidas Middlesbrough alistas Inglismaa esiliigas võõrsil 2:0 Burnley. Kuue mänguga 14 silma teeninud Boro hoiab kolmandat kohta. Astme võrra madalamal leppis Sheffield United 1:1 viiki Scunthorpe Unitediga. Mihkel Aksalu koosseisu ei kuulunud. United jätkab liidrina.

Sergei Pareiko tõrjus Krakowi Wisla Poola kõrgliigas hooaja teise võiduni, kui võõrsil oldi 1:0 paremad Poznani Lechist. Valitsev meister Wisla on senisest kuuest kohtumisest kogunud üheksandat kohta väärt üheksa punkti, ent liider Kielce Koronast lahutab neid vaid kolm silma.

Lvivi Karpatõ ei leia kuidagi võidusoont. Nädalavahetusel viigistati 1:1 Oleksandriaga. Sergei Zenjov sekkus vahetusest 80. minutil. Üheksa vooru järel on Karpatõ alles 14. kohal.

Kaimar Saag viis Silkeborgi Taanis 23. minutil Odense vastu juhtima, kuid võiduks sellest ei piisanud, sest teisel poolajal kõmmutasid külalised kolm vastuväravat. Silkeborgi kontol on kümnendat positsiooni väärt viis punkti.

Joonas Tamm vaatas Rootsi meistriliigas pingilt, kuidas IFK Norrköping viigistas 0:0 AIF Mjällbyga. Norrköping paikneb 26 punktiga 12. real.

Famagusta Nea Salamis oli Küprosel lähedal suurüllatusele, kui läks 90. minutil Anorthosise vastu juhtima, ent pidi vastaste 94. minuti tabamusest siiski 1:1 viigiga leppima. Martin Vunk pääses vahetusest väljakule 67. minutil. Achna Ethnikos (Ats Purje pingil) tegi 0:0 viigi Larnaka Ermisega. Nii Ermisel kui Salamisel on kahest voorust 1 punkt, kohtadeks vastavalt 11. ja 13.

Norra tippseltskonnas kohtusid Sogdnal ja Aalesund, kes leppisid 0:0 viiki. Sogndali eest tegi 90. minutil vahetusest sekkunud Taijo Teniste debüüdi, Aalesundi särgis mängisid kõik 90 minutit kaasa Enar Jääger ja Sander Post. 25 puntki kogunud Aalesund on 12., Sogndal 24 silmaga 14. kohal. Norra esiliigas tegi Pavel Londak nullimängu, millega aitas Bodø/Glimti 2:0 võidule Nybergsund. Glimt on 29 punktiga neljas.

Ungari meistrisarjas lõppes võiduseeria nii Debreceni kui Györi ETO jaoks. Esimene leppis tulemusega 0:0 Siofoki vastu (Vjatšeslav Zahovaiko koosseisu ei kuulunud, teine sama tulemusega Kaposvári Rákócziga. Jarmo Ahjupera pääses väljakule 64. minutil. Sander Puri aga mängis Papa eest 84 minutit, kui 3:1 saadi jagu Honvedist. Debrecen ja Györ on pärast kaheksat vooru 22 punktiga vastavalt esimesel ja teisel positsioonil, Papa 13 silmaga kuues.

New York Red Bulls leppis Põhja-Ameerika profiliigas MLS 15. korda sel hooajal viiki, kui tulemusest 1:1 ei suudetud enamat Vancouver Whitecapsi vastu. Joel Lindpere tegi kaasa kõik 90 minutit. Red Bulls on idakonverentsis langenud 33 punktiga kuuendale kohale, play-offi viivast kolmandast pügalast lahutab neid kolm punkti.

Soome kõrgliigas mängiti traditsiooniliselt tiheda graafiku järgi. JJK (Mikk Reintam 90) viigistas neljapäeval 2:2 Honkaga ja alistas pühapäeval 4:0 Mypa (Reintam 90). Pietarsaari Jaro (Vitali Teleš 90) alistas neljapäeval 2:0 Rovaniemi Palloseuroa (Henrik Ojamaa 90, 25. kollane) ja viigistas kolm päeva hiljem kodus 1:1 Hakaga (Teleš 90). Ojamaa oli samal ajal RoPSi eest täpne, kuid see ei päästnud meeskonda 2:5 kaotusest Mariehamnile. JJK on pärast 24 mängu 42 punktiga kolmas, Jaro 26 silmaga üheksas ja RoPS 13 punktiga viimane ehk 12nes.

Andrei Stepanov teenis Valgevenes FK Gomeli 0:0 viigimängus Bobruiski Belšina vastu 40. minutil kollase kaardi ja vahetati 78. minutil välja. Gomelil on 24 mängust 36 silma ja kolmas koht. Artur Kotenko ei kuulunud Bakuu Ravani koosseisu, kui võõrsil alistuti 2:2 FK Bakuule. Ravan on viiest mängust teeninud 2 punkti, mis annab neile 12 meeskonna seas kümnenda koha.

Varna Cherno More sai Bulgaaria meistriliiga viiendas voorus kirja hooaja esimese kaotuse, alistudes võõrsil 0:1 Lovechi Litexile. Daniil Ratnikov koosseisu ei kuulunud. Cherno More on 12 silmaga hetkel kolmas.

Taavi Rähni tööandja Hiina esiliigas Tianjin Songjiang viigistas võõrsil 1:1 Pekingi Baxyga. Tianjin paikneb 22 punktiga 11. tabelireal.

Ingemar Teeveri klubi Pfullendorf mängis Saksamaa tugevuselt 4. liigas ehk Regionalligas lõuna alagrupis 1:1 viiki 1860 Müncheni duubelmeeskonnaga. Pfullendorfile oli see seitsmest voorust alles teine punkt, millega ollakse liigas viimasel kohal.

Katrin Loo osales Ameerika Ühendriikides Dayton Flyersi ülikoolinaiskonna eest Purdue Superboiler karikaturniiril, kus alistati Cal State Northridge 1:0 ja Kansas Fridays 3:1. Pille Raadik mängis Aland Unitedi eest 72 minutit, kui 6:2 oldi paremad Kokkola F10st. Liigatabelis ollakse pärast 24 vooru 53 punktiga neljandad.