10

05.2010

07:25

Eesti mängijad võõrsil: Kink lõi nädalaga kolm väravat

Ungari kõrgliigas kolmanda koha eest võitlev Györi ETO teenis möödunud nädalal kaks võitu, millesse Tarmo Kink (pildil) panustas kokku kolme väravaga. UD Leiria lõpetas Portugali meistriliiga üheksandal kohal, Lvivi Karpatõ Ukrainas viiendana.

Teisipäeval aitas Kink Györi ETO 2:1 võidule Ferencvárosi üle, laupäeval panustas ta kahe tabamusega 3:1 võitu Kaposvári Rákóczi vastu. Mõlemas kohtumises sai ta kirja 90 mänguminutit.

Jõudsat punktilisa teenis ka Nyíregyháza Spartacus, kes alistas kolmapäeval 1:0 Diosgyöri VTK ning laupäeval Papa 3:1. Martin Hurt tegi algusest lõpuni kaasa mõlemas kohtumises. Kolm vooru enne hooaja lõppu on ETO 50 punktiga kolmas, Spartacus 25 silmaga endiselt väljalangemistsoonis. Sealt pääsemiseks on vaja vähemalt nelja punkti.

Sergei Pareiko tõrjed aitasid Tomski Tomi 2:1 võidule Groznõi Tereki üle, keda edestatakse pärast üheksat vooru ühe punktiga. Senisest üheksast kohtumisest 12 silma teeninud Tom on seitsmes.

Järgmiseks hooajaks Euroopa Liigasse pääsenud Lvivi Karpatõ lõpetas Ukraina meistrisarja 2:2 viigiga Mariupoli Illitšivetsi vastu. Sergei Zenjov pääses väljakule 64. minutil. Karpaatide saldoks jäi 13 võitu, 11 viiki ja kuus kaotust ning viiendat kohta väärt 50 punkti.

Ploiesti Astra kaotas Rumeenias möödunud nädalal Bukaresti Steuale ja Galati Otelulile vastavalt 0:2 ja 0:3 ning on kaks vooru enne hooaja lõppu väljalangemistsooni serval. Vitali Gussev sai mänguaega Steua vastu, kui vahetati väljakule 57. minutil.

UD Leiria lõpetas Portugali kõrgliiga hooaja 1:4 kaotusega Portole. Vjatšeslav Zahovaiko Leiria koosseisu ei kuulunud. 30 kohtumisest kogutud 35 punkti andsid lõpuks üheksanda koha. New York Red Bulls hävis USAs 0:4 San Jose Earthquakesi vastu, olles 13. minutil jäänud arvulisse vähemusse. Joel Lindpere mängis 90 minutit. Red Bulls püsib 15 punktiga Idakonverentsi esikohal.

SønderjyskE teenis Taani meistriliigas möödunud nädalal kolm võitu. Esmaspäeval alistati 2:0 Odense Boldklub (Andrei Sidorenkov pingil), neljapäeval 2:1 Aarhus GF (Sidorenkov sisse 18. minutil) ning pühapäeval 1:0 Esbjerg (Sidorenkov 90). Silkeborg alistus neljapäeval 0:4 Esbjergile (Kaimar Saag kaasa ei teinud) ning lõpetas pühepäeval kuue mängu pikkuseks veninud kaotuste seeria, olles 2:0 üle tiitli juba kindlustanud Københavnist (Saag ei mänginud). Kui mängimata on üks voor, on Silkeborg 43 punktiga seitsmes, SønderjyskE 40 silmaga üheksas.

Daniil Ratnikov ei kuulunud Varna Cherno More koosseisu, mis viigistas Bulgaarias 2:2 Sofia CSKAga. Kui mängimata on üks voor, hoiab Cherno More 45 punktiga seitsmendat kohta.

Aalesund kaotas Norras liidrikoha, saades kaks järjestikust kaotust. Nädal avati esmaspäeval 2:0 võiduga Kristiansandi Starti üle (Enar Jääger 90), neljapäeval alistuti 1:2 Moldele (Jääger 90) ning pühapäeval 2:3 Odd Grenlandile. Hønefoss (Aleksandr Dmitrijev 90) sai kolmapäeval 0:0 viigi Oslo Vålerengalt ning pühapäeval alistati 1:0 Sandefjord (Dmitrijev 90). Artur Kotenko jälgis Stavangeri Vikingi kolmapäevast 1:0 võitu Haugesundi üle pingilt.

Liigatabelis on Aalesund 11 vooru järel 20 punktiga kolmas, mängu vähem pidanud Viking 15 punktiga kaheksas ning Hønefoss 8 punktiga 15. kohal.

Norra 1. divisjonis viigistas Fredrikstad (Raio Piiroja 90) kolmapäeval võõrsil Nybergsundiga 0:0 ning teenis pühapäeval 1:0 võidu Strømmeni vastu (Piiroja 90). Bodø/Glimt alistas vastavalt 3:0 Løv-Hami ning alistus 1:2 Mossile. Eesti koondislastest kuulus Alo Bärengrub Løv-Hami vastu vahetusmeeste sekka, Pavel Londakut mängudeks üles ei antud.

Vitali Teleš tegi Soomes nullimängu, aidates Pietarsaari Jarol teenida 0:0 viigist punkti Espoo Honka vastu. Nelja kohtumise järel on Jaro nelja punktiga kaheksas.

Riia Jauniba viigistas Lätis 1:1 Daugavpilsi Daugavaga. Algkoosseisus alustanud Dmitri Kulikov eemaldati pärast teist kollast kaarti 88. minutil, vahetusest pääses väljakule 32. minutil sisse vahetatud Rejal Alijev. Oleg Maksimov ja Alen Stepanjan koosseisu ei kuulunud. Kui mängitud on viis vooru, asub Jauniba nelja punktiga kaheksandal kohal.

Lendava Nafta teenis üle mitme vooru Sloveenias võidulisa, kui oli 2:0 parem NK Domžalest. Konstantin Vassiljev tegi kaasa terve kohtumise. Kaks vooru enne hooaja lõppu on Nafta 49 silmaga viies, kuid vaid ühe punkti kaugusel Euroopa Liigasse viival kolmandal kohal asuvast Ljubljana Olimpijast.

Aserbaidžaanis kaotas Lenkorani Hazar võõrsil 1:2 Agdami Karabahile, Bakuu Neftši viigistas 0:0 FK Gabeljaga. Tihhon Šišov Hazari koosseisu ei kuulunud, Neftši eest sai mänguaega vaid 57. minutil väljakule vahetatud Vladimir Voskoboinikov, Taavi Rähn ja Dmitri Kruglov olid pingil. Voor enne kohaliku kõrgliiga lõppu on Hazaril liidrina 27 punkti, kuid neli järgmist jäävad vaid kahe punkti kaugusele. Neftši on 22 silmaga viies.

Kökšetau Okžetpes kaotas Kasahstanis 0:1 FK Aktobele. Jevgeni Novikov mängis 90 minutit. Pärast üheksat vooru on Kökšetau kaheksa punktiga kümnes.

Södertälje Syrianska viigistas Rootsi esiliigas 0:0 Ängelholmiga ning tõusis pärast kuut kohtumist 11 silmaga teiseks. Martin Vunk ega Tõnis Vanna Syrianska koosseisu ei kuulunud.