16

04.2012

16:56

Eesti mängijad võõrsil: Klavani kehv seeria jätkus

AZ Alkmaar on Hollandi meistriliigas langemas tiitlikonkurentsist, kui laupäeval kaotati võõrsil 2:3 PSV Eindhovenile ja teisipäeval viigistati Twentega 2:2. Esmanimetatus sekkus Ragnar Klavan 46. minutil, teises 84. minutil.

Neli mängu enne hooaja lõppu on AZi kontol 58 punkti, millega jäädakse priimas hoos jätkavast liidrist Amsterdami Ajaxist kuue punkti kaugusele.

Permi Amkar kaotas Venemaa kõrgliiga väljalangemisgrupis võõrsil Samara Krõlja Sovetovile 1:2, kus juures mäng lõpetati üheksakesi. Põhikoosseisus alustanud Konstantin Vassiljev vahetati välja 71. minutil. Amkar on kaheksaliikmelises grupis 47 punktiga teine, Dmitri Kruglovi klubi FK Rostov 42 silmaga neljas.

Györi ETO andis Ungaris kahel korral käest eduseisu, viigistades võõrsil 2:2 Ferencvárosiga. Jarmo Ahjupera tuli väljakule vahetusest 66. minutil. ETO püsib meistritiitli konkurentsis, jäädes liider Debrecenist kahe silma kaugusele.

Norra kõrgliigas kirjutas Aalesund hooaja neljandas voorus tabelisse esimese võidu, kui võitis Enar Jäägeri abiga kodus Odd Grenlandi. Aalesundiga võrdste punktide juures on Taijo Teniste leivaisa Sogndal, kes viigistas kodus 1:1 Haugesundiga. Teniste tegi kaasa terve matši, teenides neljandal lisaminutil kollase kaardi. Sogndal on viies, Aalesund kuues ja Henri Anieri klubi Stavangeri Viking kümnes. Bodø/Glimt ja Pavel Londak alistasid Norra esiliigas 1:0 Alta.

Krakowi Wisla jaoks on eurokoha püüdmine osutumas liigraskeks ülesandeks, kuivõrd neli mängu enne hooaja lõppu paiknetakse 37 punktiga seitsmendal pügalal. Seda vaatamata laupäevasele 3:2 võidule Lodzki KSi üle. Wisla väravasuul seisis terve kohtumise Sergei Pareiko.

Kaarel Kiidron mängis kõik 90 minutit, kui Viktoria Žižkov viigistas mulluse meistri Plženi Viktoriaga 0:0. Siim Tenno koosseisu ei kuulunud. Žižkov on 25 matši järel endiselt viimasel, 16. kohal. Väljalangemistsoonist pääsemiseks oleks vaja juurde vähemalt viis punkti, kuid hooaja lõpuni jääb veel vaid viis vooru.

Aleksandr Dmitrijev ja Grodno Neman said Valgevene kõrgliigas möödunud nädalal kirja viigi ja kaotuse. Teisipäeval anti 1:0 eduseis käest ja lepiti tulemusega 1:1 Bresti Dinamo vastu. Borissovi BATEle kaotati võõrsil 0:2.

IFK Norrköping mängis Rootsi kõrgliigas Joonas Tammeta, kui Elfsborgile kaotati võõrsil 0:2. Kolmest matšist kuus punkti kontole kirjutanud Norrköping hoiab viiendat positsiooni.

Sergei Zenjovi ja Tarmo Kingi koduklubi Lvivi Karpatõ pääses Ukraina karikavõistluste veerandfinaalist edasi poolfinaali, kui alistas Odessa Tšernomoretsi tulemusega 2:1. Zenjov kaasa ei teinud, Kink jäi pingile.

Silkeborg mängis ilma Kaimar Saagita, kui kaotas võõrsil 1:2 teist kohta hoidvale Nordsjællandile. Silkeborg püsib 35 silmaga kuuendal pügalal. Andrei Sidorenkovi tööandja FK Fredericia alistus astme võrra madalamal 1:3 Roskildele. Fredericia on seitsmes.

New York Red Bull andis Põhja-Ameerika profiliigas MLS kahel korral käest eduseisu, kui tegi 2:2 viigi San Jose Earthquakesiga. Joel Lindpere sekkus 61. minutil vahetusest. Red Bull hoiab idakonverentsis teist positsiooni.

Ats Purje ja Vjatšeslav Zahovaiko said Soome meistrisarjas kirja 90 minutit, kui KuPS viigistas 2:2 JJK-ga. Kuopio meeskonna eest ei saanud osaleda Sander Puri, JJK kaitsja Mikk Reintam vaatas matši pingilt.

Taavi Rähni tööandja Tianjin Songjiang kaotas Hiina esiliigas võõrsil 0:3 Yanbianile. Tianjini meeskond on viiest voorust teeninud sama palju punkte. 16 meeskonna konkurentsis annab see 11. koha.

Saksamaa tugevuselt neljanda liiga lõuna alagrupis kaotas Pfullendorf võõrsil 0:1 FC Ingolstadti duubelmeeskonnale. Ingemar Teever sekkus vahetusest 71. minutil. Pfullendorf on 29 mängust kogutud 28 punktiga 16. kohal.