04

07.2011

19:02

Eesti mängijad võõrsil: Lindpere päästis Red Bullsi

Joel Lindpere säras Põhja-Ameerika profiliigas MLS teist nädalat järjest, kui lõi New York Red Bullsi 2:2 viigimängus San Jose Earthquakesi vastu mõlemad oma meeskonna väravad.

Lindpere viis RB 7. minutil juhtima, kuid vastased suutsid 37. minutil viigistada ja 68. minutil ka juhtima asuda. Viimane sõna jäi siiski Lindperele, kes lõi enda ja meeskonna teise tabamuse 85. minutil. Red Bulls hoiab MLS-i idakonverentsis 18 kohtumise järel 25 silmaga teist pügalat. Nädal tagasi lõi Lindpere samuti RB 1:1 viigimängus värava.

Jekaterinburgi Ural teenis Venemaa esiliigas juurde viigipunkti, kui Vladivostoki Lutšiga mängiti kodus 1:1. Aleksandr Dmitrijev vahetati väljakule 46. minutil ja 84. minutil teenis ta kollase kaardi. FK Himki jäi kodus 1:3 alla Novossibirski Sibirile. Vladimir Voskoboinikov saadeti väljakule 64. minutil, kui seis oli 0:3. Pärast 18 vooru paikneb Ural 29 punktiga seitsmendal, Himki 18 silmaga 16. positsioonil.

Raio Piiroja vahetati 41. minutil pingile, kui Fredrikstad alistas Norras kodus mängides 1:0 FK Haugesundi. Enar Jääger ja Aalesund aga pidid vastu võtma suure kaotuse, kui jäid võõrsil 2:5 alla liider Moldele. Sander Post koosseisu ei kuulunud. 14 kohtumise järel paikneb Aalesund 23 punktiga viiendal, Fredrikstad 20 silmaga seitsmendal kohal.

Möödunud neljapäeval aitas Jääger Aalesundi Euroopa Liiga 1. eelringis kodus 4:1 võidule Walesi klubi Neathi vastu, tehes kaasa kõik 90 minutit. Konstantin Vassiljev ja Luka Koper ei suutnud samuti kodus mängides hoida 84. minutil võidetud 1:0 edu Kasahstani meeskonna FK Karagandõ Šahtar vastu, lubades vastastel 93. minutil penaltist viigistada.

Joonas Tamm ei pääsenud väljakule, kui IFK Norrköping alistus võõrsil 1:2 Malmö FF-ile. Kui Rootsi meistrisarjast on läbi täpselt pool ehk 15 vooru, asub Norrköping 15 silmaga 13. kohal.

Andrei Stepanov jälgis pingilt, kuidas FK Gomel viigistas Valgevene kõrgliigas kodus Žodino Torpeedoga. Gomel hoiab 16 voorust teenitud 23 punktiga neljandat positsiooni.

Pietarsaari Jaro Vitali Telešiga väravas purustas Soome kõrgliigas kodus koguni 8:2 Rovaniemi Palloseura. Jaro kerkis tabeli lõpuosa tihedas konkurentsis 11 punktiga üheksandaks, kuid sama arv punkte on järgmisel kolmel meeskonnal.

Taavi Rähni tööandja Tianjin Songjiang alistus Hiina esiliigas kodus 1:3 Tianjin Runyulongile. Kui selja taga on 15 kohtumist, paikneb Songjiang 14 silmaga 11. tabelireal.