21

03.2011

07:45

Eesti mängijad võõrsil: Wisla võiduseeria katkes; Ahjuperalt värav

Möödunud pühapäeval katkes Poola kõrgliigas Krakowi Wisla võiduseeria, kui võõrsil lepiti 2:2 viiki eelviimasel kohal asuva Bytomi Poloniga.

Kõik 90 minutit Wisla väravas seisnud Sergei Pareiko pidi palli enda selja tagant välja 2. ja 63. minutil, mõlemal korral oli see Polonia juhtväravaks. Kielce Korona alistus 0:3 viimasel kohal paiknevale Krakowi Cracoviale, Sander Puri Korona koosseisu ei kuulunud. Wisla on 37 punktiga liider, Korona on langenud 27 silmaga kaheksandaks.

AZ Alkmaar alistas Hollandi kõrgliigas kaotusseisust Aarnhemi Vitesse 3:1. Ragnar Klavan vahetati välja 62. minutil Simon Poulseni vastu, kes hiljem AZi 2:1 juhtima viis. Liigatabelis asub AZ 49 punktiga neljandal kohal.

Lvivi Karpatõ alistus Ukraina meistrisarjas eelviimasel kohal asuvale Svastopolile võõrsil 1:3. Sergei Zenjov pääses väljakule 73. minutil vahetusest. Karpatõ on pärast 22 vooru 36 punktiga viies.

Jarmo Ahjupera oli Ungari kõrgliigas täpne, aidates Budapesti Ujpesti 2:1 võidule kodulinnarivaali MTK üle. Ahjupera viis oma meeskonna 23. minutil 1:0 juhtima, 85. minutil teenis ta kollase kaardi. Ujpest on 20 voorust kogutud 26 punktiga kümnes.

Kaimar Saag ja Silkeborg olid Taanis lähedal teisel kohal asuva Odense BK alistamisele, kuid vastaste viimase minuti väravast tuli leppida 1:1 viigiga. Algkoosseisus alustanud Saag vahetati puhkama 76. minutil. Silkeborg asub 22 kohtumise järel 27 silmaga kuuendal kohal.

Vjatšeslav Zahovaiko ei mahtunud Uniao de Leiria koosseisu, mis mängis 0:0 viiki teisel kohal asuva Lissaboni Sportinguga. Leiria asub 30 punktiga kaheksandal kohal.

Bucaspor pidi Türgis vastu võtma valusa kaotuse, jäädes 0:4 alla pügala võrra kõrgemal asuvale Sivassporile. Pavel Londak jälgis sündmusi varumeeste pingilt. Bucaspor on 21 punktiga 16. kohal ehk väljalangemistsooni esimesel kohal. 15. kohal asuv Sivasspor jääb nelja punkti kaugusele.

Joel Lindpere ja New York Red Bull alustasid Põhja-Ameerika profiliigat MLS 1:0 võiduga Seattle Soundersi üle. Lindpere tegi kaasa kõik 90 minutit.

Larnaka AEK lõpetas Küprose meistrisarja põhihooaja 2:1 võiduga Paphose üle. Kaartidega väljas olnud Andres Oper AEK-d aidata ei saanud, kuid Paphose eest naasis väravasuule Artur Kotenko, kes tõrjus avapoolajal penalti. Ats Purje vahetati välja teisel poolajal.

AEK lõpetas põhihooaja 42 punktiga neljandana ning jätkab heitulust positsioonidele 1.-4., Paphos jäi 26 silmaga 12. reale, mis tähendab heitlust kohtadele 9-12. Selle seltskonna viimane kukub järgmiseks hooajaks esiliigasse.

Konstantin Vassiljev ja Luka Koper kaotasid Sloveenias lähimale jälitajale Ljubljana Olimpijale võõrsil 0:4. Koper on 24 vooru järel 37 silmaga kolmas.

Varna Cherno More alistas Bulgaarias Sofia CSKA 1:0 ning kerkis tabelis 19 vooru järel 30 punktiga kuuendaks. Daniil Ratnikov sekkus vahetusest 66. minutil ning teenis 90. minutil kollase kaardi.

Bakuu Inter viigistas Aserbaidžaani meistrisarja tabeli ülemise poole turniiril FK Bakuuga. Dmitri Kruglov pääses väljakule 70. minutil vahetusest. Inter on kuue meeskonna seas 41 punktiga neljas, liider Neftšist 11 punkti kaugusel.

Timisoara ei vajanud Rumeenias Sergei Lepmetsa teeneid, et alistada 2:0 Branesti Victoria. Pärast 22 kohtumist on Timisoara 46 punktiga teine.

Henrik Ojamaa aitas Sittardi Fortuna Hollandi esiliigas 2:0 võidule Emmeni üle. Ojamaa sekkus vahetusest 88. minutil ja lõi värava kaks minutit hiljem. Telstar viigistas 2:2 Dordrechtiga, Marek Kaljumäe koosseisu ei kuulunud. Telstar hoiab 28 punktiga 14., Fortuna 21 silmaga 17. kohta.

Vigastuspausilt naasnud Ingemar Teever ei suutnud Pfullendorfi päästa 1:5 allajäämisest Freiburgi duubelmeeskonnale. Teever vahetati välja 61. minutil. Pfullendorf hoiab 20 voorust kogutud 24 punktiga 12. kohta.

Deniss Malov lõi Küprose esiliigas Aradippou Omonia 1:0 võidumängus Digenis Morfou üle oma meeskonna ainsa värava. Martin Vunk aitas Famagusta Nea Salamise 3:1 võidule FC Lyssi. Nea Salamis on 45 punktiga teine, Omonia 44 silmaga kolmas.

Soome liigakarikavõistlustel alistas Jyväskylä JK (Mikk Reintam pingil) penaltiseeria järel Turu Interi. FF Jaro (Vitali Teleš 90) kaotas 0:2 Espoo Honkale.