08

06.2024

21:25

Eesti meeste koondis võttis ülikindla võidu ja mängib Balti turniiri finaalis!

Eesti meeste koondis võõrustas täna, 8. juunil aasta esimeses kodumängus A. Le Coq Arenal Fääri saari. Balti turniiri poolfinaalmäng lõppes eestlaste ülekaaluka 4:1 võiduga, mille toel kindlustati pääs finaali.

Küllaltki tasavägiselt alanud mäng võttis 24. minutil Eesti jaoks ebameeldiva pöörde, kui Fääri saarte ääreründaja Petur Knudsen toimetas suurepärase tsenderduse järel palli värava tagumise posti juurest peaga võrku. Vahetult enne vaheajapausi ilutses tablool aga taas viigiseis: Alex Matthias Tamm ei jätnud 43. minutil avanenud rünnakumomenti kasutamata ning lõi oma teise värava Eesti koondise särgis.

Kui avapoolajal oli ründetegevus meeskondade vahel küllaltki võrdne, siis teist poolaega valitses Eesti, lüües kolmveerandtunni jooksul kolm väravat. Neist esimene, tabloole 2:1 eduseisu toonud tabamus sündis 50. mänguminutil, kui Mihkel Ainsalu pika söödu järel toimetas avavärava autor Tamm peaga palli Henri Anierile, kes sai seejärel jala valgeks. Eesti eduseisu muutsid veelgi kindlamaks kaks debüütväravat, mis sündisid mängu viimase kümne minuti jooksul: esimese puhul oli aktsioonis Edgar Tur, kelle kauglöök maandus vastase rikošetist võrgus, ning teise puhul näitas kõrge pressi, pallivõidu ja suurepäraselt lahendatud üks-ühele olukorraga meisterlikkust Danil Kuraksin.

4:1 võiduga kindlustas Eesti koha Balti turniiri finaalis, kus minnakse vastamisi täna Läti koondise 2:0 alistanud Leeduga. Teisipäeval, 11. juunil toimuvat finaalmängu võõrustab Leedu koondis. Kohtumine peetakse Dariuse ja Girenase staadionil, avavile kõlab kell 19.00. Eesti koondise koosseisu osas on teada, et Iirimaa klubides pallivad Markus Poom ja Martin Miller naasevad enne finaalmängu koduklubide juurde.

Finaalmängus saab omadele kaasa elada ETV2 ja ERRi spordiportaali otseülekande vahendusel.