13

05.2011

11:16

Eesti naiskond alustas Balti turniiri 0:2 kaotusega Lätile

Eesti naiste jalgpallikoondis alustas täna Lätis Staiceles toimuval Balti turniiril esikoha kaitsmist, ent jäi avakohtumises üllatuslikult 0:2 alla korraldajariigile.

Esimesel poolajal ei suutnud Eesti oma võimalusi ära kasutada ning teise kolmveerandtunni alguses, 48. minutil asusid lätlannad juhtima, kui pall saadeti keskväljal teenitud karistuslöögist otse väravasse. Vaid mõni minut hiljem suurendas Läti oma eduseisu - pärast nurgalööki tekkinud olukorras löödi pall taas Elis Meetua selja taha.

2:0 eduseisus tõmbus Läti kaitsesse ja kuigi Eestil oli mitu head võimalust, ei suudetud neist ühtegi realiseerida. Viimati kaotas Eesti naiste koondis Lätile 2005. aastal, pärast seda oli võidetud järjest 8 korda väravate vahega 35:5.

"Domineerisime eriti esimesel poolajal, aga ei löönud oma võimalusi ära. Nii mõnigi mängija ei olnud endale kohases vormis, rääkisin pärast kohtumist mängijatega ja ütlesin, et eelmisel aastal oli meil üks väga halb esitus, see oli Põhja-Iirimaaga, ja loodan, et selle aasta halb mäng oli nüüd ära. EM-valiksarja eel raputas see kaotus meid kõvasti," rääkis Eesti koondise peatreener Keith Boanas.

"Peame tähele panema, et ka vastased arenevad ja nende tase on tõusnud. Homme tuleb Leedu  vastu iseloomu näidata ja end tõestada," lisas Boanas.