12

03.2010

13:31

Eesti naiste järelkasvukoondis valmistas Venemaal suurüllatuse

Eesti naiste järelkasvukoondis sai Sotšis toimuval kõrgetasemelisel U-19 koondiste turniiril hakkama suurüllatusega, alistades veerandfinaalis oma alagrupi võitnud Ukraina pärast 2:2 viigiga lõppenud kohtumist penaltiseerias 5:4.

Ukraina, kelle naiste koondis asub FIFA edetabelis 19. kohal, oli oma algrupis edestanud USA naiskonda. Eesti tuli oma alagrupis Venemaa järel ja Valgevene ees 2. kohale.

"Tüdrukud tegid kangelasliku esituse," ütles Eesti U-19 koondise peatreener Keith Boanas. "Eestil on põhjust sellise koondise üle uhke olla - ükskõik, kuidas meil ka poolfinaalis läheb."

Veerandfinaalis asus Ukraina kiirelt 1:0 juhtima, kuid Signy Aarna viigistas seisu. Teisel poolajal teenis Ukraina penalti ja Eesti jäi taas kaotusseisu, ent sellestki olukorrast võitlesid eestlannad end välja: Katrin Loo realiseeris enda poolt teenitud penalti ja normaalaeg lõppes 2:2.

Et lisaaega ei mängitud, järgnesid kohe penaltid, kus Eesti poolelt eksisid Katrin Loo ja Sirje Roops, kuid oma penalti realiseerisid Liivi Sõrmus, Signy Aarna, Anete Paulus, väravavaht Getter Laar ja Liis Lepik, Laar tõrjus kolm vastaste lööki - see tõi penaltiseerias 5:4 võidu Eestile.

Eesti järelkasvukoondis Ukraina vastu: Getter Laar, Sirje Roops, Saskia Sonnberg, Anete Paulus, Triinu Eksen (Liis Lepik), Kairi Himanen, Kadre Päri (Triinu OIm), Tiina Trutsi (Liis Emajõe), Katrin Loo, Liivi Sõrmus, Signy Aarna.

Poolfinaalis kohtub Eesti teist korda turniiril Venemaaga. Mäng algab esmaspäeval kohaliku aja järgi kell 10:00.

Eesti koondise mängud turniiril:
6. märts: Venemaa - Eesti  3:1 (Eesti värav: Katrin Loo)
10. märts: Valgevene - Eesti  1:1 (Eesti värav: Signy Aarna)
12. märts: veerandfinaal Ukraina - Eesti  2:2 (Eesti väravad: Signy Aarna, Katrin Loo), penaltid 4:5
14. märts: poolfinaal Venemaa - Eesti