11

03.2017

16:26

Eesti naiste koondis alustas Aphrodite Cup’i võiduga

Naiste A-koondis pidas täna Küprosel rahvusvahelisel turniiril Aphrodite Cup oma esimese kohtumise, kui vastamisi mindi Bahreiniga. Tegemist oli ka Indrek Zelinski esimese mänguga koondise peatreenerina.

Eesti asus kohtumist 9. minutil juhtima, kui resultatiivne oli Ketlin Saar. Esimene poolaeg lõppeski Eesti minimaalse eduga. Teisel poolajal jätkus eestlannade hea hoog – 64. minutil suurendas Kelly Rosen eduseisu ja 90. minutil vormistas Katrin Loo mängu lõppseisuks 3:0.

Indrek Zelinski jäi tänase tulemuse ja mängupildiga väga rahule. “Kuna siin sadas vihma eile õhtust alates kuni täna mänguni välja, siis väljak oli väga pehme ja märg eriti keskväljal. Vaatamata sellele, said meie mängijad oma ülesannetega suurepäraselt hakkama. Ees kolm väravat ja taga null, kõik oli kontrolli all ja mul ei ole ühtegi pretensiooni mängijatele.

Zelinski sõnul saadi vastaste taktikaga hästi hakkama. “Bahrein mängis selgelt selle peale, et kaitses kompaktselt olla ja kiirete vasturünnakutega meid nõelata. Meie keskväli ja ründajad tegid pallikaotuse korral kõvasti kaitsetööd ja kaitsemängijad olid valmis selleks, et vastased selja taha sööstsid.

Järgmisena kohtutakse 13. märtsil Leeduga, kes homme peab oma esimese kohtumise Eesti tänaste vastaste vastu. “Ma usun, et Leedu on veidi tugevam. Nad mängivad homme ja loodetavasti jõuame seda mängu vaatama minna. Mingi pilt nendest on ka eelmiste aastaste põhjal juba olemas. Arvan, et leedukatega tuleb tasavägisem mäng kui Bahreiniga,” hindas Zelinski ülehomseid vastaseid.

Eesti tänane koosseis: 1-Getter Laar, 2-Liis Pello, 3-Saskia Sonnberg (70. Anete Paulus), 4-Pille Raadik, 5-Daniela Mona Lambin (70. Elizaveta Rutkovskaja), 11-Merily Toom (46. Kelly Rosen), 14-Lisette Tammik (60. Kairi Himanen), 18-Kethy Õunpuu (60. Eneli Vals), 20-Ketlin Saar, 22-Kristina Bannikova, 23-Ulrika Tülp (46. Katrin Loo)

Varus: 12-Getriin Strigin, 6-Anete Paulus, 7-Katrin Loo, 10-Kairi Himanen, 15-Elizaveta Rutkovskaja, 16-Kelly Rosen, 17-Eneli Vals, 19-Liis Lepik

Bahreini koosseis: 12-Shaikha Nouf Al Khalifa, 15-Marwa Mubarak, 20-Reem Aldaaysi, 5-Sh. Alanood Al Khalifa, 14-Sh. Shaikha Alkhalifa (85. Amira Sowar), 8-Shaikha Dwa Alkhalifa (65. Eman Alkhattal), 4-Deena Abdel Rahman, 13-Manar Yaqoob (78. Noor Ahmed), 19-Rawan Alali (46. Reem Alhashmi), 31-Eman Ramadhan (46. Hessa Alzayani), 9-Noora Aldossary

Varus: 7-Reem Alhashmi, 22-Khulood Abdulla, 23-Eman Alkhattal, 24-Noor Ahmed, 29-Amira Sowar, 26-Wesal Alyassi, 3-Hessa Alzayani