27

05.2023

16:58

Eesti rannajalgpallikoondis teenis Inglismaa vastu ühe võidu ja kaotuse

Rannajalgpallikoondis kohtus 26.-27. mail Jõulumäe tervisespordikeskuses ja Pärnu Beach Arenal Inglismaa koondisega. Esimeses maavõistluses alistati Inglismaa penaltiseerias, teises tunnistati vastaste 2:1 paremust.

26. mail Jõulumäe tervisespordikeskus toimunud Kevadturniiri mängus asus Eesti kohtumist juhtima, kui värava lõi Kristian Marmor. Inglismaa viigistas ning edasise mängu jooksul jäeti Eesti kolmel korral kaotusseisu.

Normaalaja lõpuks lepiti Inglismaaga 4:4 viiki. Lisaks Marmorile, said värava kirja Ragnar Rump, Sander Lepik ja Joosep Juha. Vastaste poolt olid täpsed Reanu Grossett, Aaron Clarke ja Scott Lawson, kes sahistas võrku kahel korral.

Lisaajal väravaid ei löödud ning penaltiseerias võideti Inglismaa koondist.

27. mail Pärnu Beach Arenal jäi Eesti 2. minutil Lawsoni väravast kaotusseisu. 8. minutil viigistas Rump, kuid mängu viimasel kolmandikul lõi Inglismaa teise värava. Eesti koondis viigiväravaga vastata ei suutnud ning Inglismaa võitis tulemusega 2:1.

Koondise peatreener Aleksei Galkini sõnul olid mõlemad tiimid võrdsed ning inglased pakkusid kaks rasket lahingut. „Olid väga põnevad kohtumised ning nii paljude pealtvaatajate ees oli kindlasti hea mängida. Mängulises mõttes ei tule veel kõik välja, kuna tegemist on meie kahe esimese mänguga sel hooajal, kuid me näitasime sisu ja iseloomu,” ütles Galkin.

Peatreener lisas, et laupäevane kohtumine oli mängupildilselt reedesest parem ja eestlastel tekkis häid võimalusi, kuid millestki jäi puudu. „Kahjuks jäi millestki puudu, ometi viisime ellu selle, mis planeerisime, kuid vastased näitasid kvaliteeti,” ütles Galkin.

„Homme ootab meid uus vastane ning tahame Pärnus kodupubliku ees kindlasti võita,” kirjeldas Galkin, kuidas nad homsele kohtumisele Lätiga vastu lähevad.

Homme, 28. mail kell 14.30 kohtub Eesti Pärnu Beach Arenal Läti koondisega.