02

09.2022

20:46

Eesti sai tänavuse EM-i poolfinalistilt kindla kaotuse

Eesti naiste koondis mängis täna, 2. septembril A. Le Coq Arenal aasta eelviimase MM-valikmängu, kui vastamisi mindi Prantsusmaaga. Tänavuse EM-finaalturniiri poolfinalistile jäädi alla 0:9.

Kohtumise väravatearve avas 6. minutil Delphine Cascarino ning kaheväravaline edu toodi tabloole 17. minutil, kui penalti realiseeris Kenza Dali. Avapoolajal vormistas kübaratriki Ouleymata Sarr, mis tegi vaheajaseisuks prantslaste kasuks 5:0. Teise kolmveerandtunni algul lõi Sarr oma neljanda värava, kahel korral oli täpne Clara Matéo ning 9:0 lõppseisu vormistas Grace Geyoro.

MM-valikturniiri alagrupis jätkab Prantsusmaa liidrikohal, olles seni kogunud maksimaalsed punktid. Eesti paigutub 3 punktiga eelviimasele reale, kus edestatakse oma järgmist vastast Kasahstani. Eesti teenis võidupunktid juunikuus, kui seisuga 4:2 alistati just Kasahstan, kelle punktiarve on seni avamata.

Eesti läheb Kasahstaniga võõrsil vastamisi teisipäeval, 6. septembril. Kohtumise avavile kõlab meie aja järgi kell 16. Kuivõrd Eesti koosseisust teenisid Prantsusmaa vastu punase kaardi keskkaitsja Siret Räämet ja poolkaitsja Vlada Kubassova, ei ole neil võimalik mängus Kasahstaniga koondist esindada.