23

03.2023

22:31

Eesti sai Ungari vastu kirja napi kaotuse

Eesti meeste koondis läks täna, 23. märtsil maavõistlusmängus vastamisi Ungariga, kui tasavägises kohtumises tuli võõrsil tunnistada vastase nappi 1:0 paremust.

Kui mängu alustas paremini kodumeeskond, siis 10. minutist algas Eestile edukas periood: 13. minutil saatis Rauno Sappinen vastase karistusalasse palli, milleni Henrik Ojamaa jalg paraku ei küündinud ning kaks minutit hiljem pääses Mattias Käidi suurepärase söödu tulemusena löögile Sappinen, kelle katse Ungari puurilukk tõrjus. Veidi enam kui 20 minutit hiljem sahises esimest korda väravavõrk, kui Bendeguz Bolla toimetas püstsöödu järel palli võrku, ent videokohtunikud tuvastasid suluseisu ning tabamus ei lugenud. Mõned minutid hiljem jõudis Ungari siiski väravani, kui Martin Adam oli peaga täpne nurgalöögijärgses olukorras.

Teisel poolajal kumbki meeskond sihini ei jõudnud. Eesti parim võimalus leidis aset 63. minutil, kui Maksim Paskotši pika söödu tulemusena proovis palli teravalt väravasse saata Sergei Zenjov, ent Ungari väravavaht tõrjus. Järgnenud nurgalöögiolukorras oli väravale lähedal Käit, kuid rikošeti tõttu läks pall raamidest mööda. Kodumeeskonna parim võimalus eduseisu kasvatamiseks leidis aset 71. minutil, mil Ungari kasuks määrati penalti, ent Karl Jakob Hein oli tasemel ning tõrjus 11-meetri löögi.

Pärast tänast maavõistlust ootab meeste koondist ees esmaspäeval, 27. märtsil Linzis Raiffeiseni Arenal kohtumine Austriaga. Uue EM-valiksarja esimese kohtumise avavile kõlab kell 21.45 ning sellele saab otsepildis tasuta kaasa elada Viaplay vahendusel.