29

03.2011

18:00

Eesti teenis Serbia vastu ülimagusa 1:1 viigi

Konstantin Vassiljevi pommlöök 84. minutil tõi Eestile EM-valikmängus Serbia üle 1:1 viigi, ehkki 93. minutil käis pall veel korra Eesti väravas. Seda aga suluseisust.

Serblased jõudsid lumisel A. Le Coq Arenal lõpusekundeil juba rõõmupidu alustada, kui hollandlastest kohtunikebrigaad pärast nõupidamist 2:1 juhtvärava tühistas ja mõned sekundid hiljem ka lõpuvile andis.

Eestlaste viimaseni pingule kruvitud närvid said sellega ülima kergenduse ja rahulolu saatel rõõmuga valla päästetud. Oktoobrikuisele magusale 3:1 võidule lisaks teeniti Tallinnast väärt 1:1 viik.

"Esimene emotsioon pärast serblaste viimast väravat oli see, et kui ära loetakse, oleks ikka valus küll," lausus Tarmo Rüütli. "Esimesel poolajal rapsisime liiga palju, teisel hakkasime tegutsema mõtestatumalt ja ei andnud enam mõttetuid sööte."

Eesti jäi kaotusseisu 38. minutil, kui segaduse võõrustajate karistusalas kasutas ära Marko Pantelic, kes palli Sergei Pareiko selja taha lati alla tulistas.

Teisel poolajal tegi Eesti peatreener Tarmo Rüütli kaks vahetust, tuues Kaimar Saagi ja Jarmo Ahjupera sisse vastavalt Tarmo Kingi ja Andres Operi. 84. minutil teenis Eesti umbes 25 meetrilt karistuslöögi. Palli taha asusid Dmitri Kruglov, Kink ja Vassiljev, kellest viimane lõpuks löögi sooritas ja selle alla nurka tulistas.

Ülimagus viik oli seega vaid kuue minuti kaugusel ning sellest suutis Eesti au ja isuga kinni hoida. Kohtumise jooksul tegi mitu suurepärast tõrjet Pareiko, kes Eesti korduvalt halvimast päästis.

“Teie koondise väravavaht oli mängu kangelane,” kiitis ka peatreener Vladimir Petrović. “Teisel poolajal olid meil mõned väga head võimalused, kuid tuleb aru saada, et kõiki neist ei ole võimalik realiseerida. Eesti mängus meie jaoks üllatusi ei olnud, nad ei teinud midagi sellist, mida me juba poleks teadnud.”

Tabeliseis 2012. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja C-alagrupis on 13 punkti kogunud Itaalia järel intrigeeriv. Sloveenial on 8 punkti (6 mängust), järgnevad Serbia 8 (6), Eesti 7 (5), Põhja-Iirima 6 (5) ja Fääri saared 1 (5) silmaga.