04

06.2024

23:10

Eesti tunnistas võõrsil Šveitsi kindlat paremust

Täna, 4. juunil mängis Eesti meeste koondis oma juunikuu esimese kohtumise, kui maavõistluses mindi vastamisi Šveitsiga. Võõrsil peetud vastasseisust said eestlased kirja 0:4 kaotuse.

Kohtumise esimesel poolajal oli Šveits silmnähtavalt teravam pool ning Eesti suruti enda karistusalasse. Eestlased tulid vastase survega toime, mängisid kaitses kompaktselt ning tegid Šveitsi jaoks kaitseliinist läbi murdmise keeruliseks. Paaril korral see aga õnnestus ning šveitslased pääsesid ohtlikult löögile. Kui 17. minutil sooritas Eesti väravavaht Matvei Igonen Akanji Manueli löögi järel suurepärase tõrje, siis kolm minutit hiljem tal Steven Zuberi löödud palli klaarida ei õnnestunud. Zuber mängis end oskuslikult eestlaste vahelt läbi – esimene pealelöök takerdus küll kaitsemängijasse, kuid jätkulöögiga tabas ta kindlalt värava ristnurka. Zuberi tabamus jäi esimesel poolajal ainsaks ning vaheajale läksid koondised Šveitsi 1:0 eduseisus.

Kohe teise poolaja alguses kahekordistas Šveits oma tulemuse, kui läbimõeldud söödukombinatsiooni tulemusel pääses värava all löögile Zeki Amdouni. Šveitslaste ohtlike rünnakute kõrval tekkis lubavaid olukordi ka Eestil. Neist üks sündis 57. minutil, kui karistusala lähistel pääses löögile Markus Poom, kuid pall ei läinud raamidesse. Vaid paar minutit hiljem sai oma võimaluse Artur Pikk, kes üllatas vastast tugeva kauglöögiga, kuid puurilukk tõrjus nahkkera üle otsajoone.

Eesti täpse tabamuse asemel teenis Šveits oma kolmanda värava. 63. minutil said šveitslased karistuslöögi, mille järel jäi pall värava ees lahtiseks ning Nico Elvedil piisas ühest puutest, et pall võrku toimetada. Neli minutit hiljem oli Šveitsil kasutada penaltilöök, kuid Igonen tõrjus. Kohtunik fikseeris olukorras määruste rikkumise ning penalti läks kordamisele: Xherdan Shaqiri kasutas endale antud teise võimaluse sajaprotsendiliselt ära ning viis šveitslased 4:0 juhtima.

Kohtumise viimastel minutitel said eestlased kirja veel paar pealelööki, kuid nahkkera vastaste võrku saata ei suudetud. Kui 89. minutil Alex Matthias Tamm rünnakule asus ning üks ühele olukorras peale jäi, jõudis nahkkera paljulubavalt värava ette, kuid Henri Anier tabas enda löögiga võrgu asemel väravavahti. Nii tunnistasid eestlased vastase neljaväravalist paremust.

Ajalooline hetk sündis kohtumise 81. minutil, mil vahetusest sekkus mängu Konstantin Vassiljev. Täna oma 158. koondisemängus väljakule astunud ning sellega rekordinternatsionaali tiitli teeninud Vassiljevile jäi kohtumine Šveitsiga koondisekarjääri viimaseks. Samuti jäi tänane mäng viimaseks peatreener Thomas Häberlile.

Eesti koondist ootab järgmine kohtumine ees sel laupäeval, 8. juunil, kui aasta esimeses kodumängus minnakse vastamisi Fääri saartega. A. Le Coq Arenal toimuva Balti turniiri poolfinaalkohtumise pääsmed on müügil Piletilevis ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel. Mõlema kohtumise otsepilti vahendavad ETV2 ja ERR-i spordiportaal.

Pildil Eesti koondise algkoosseis kohtumises Šveitsi vastu. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee