09

08.2011

13:39

Eesti U-21 koondis kaotas Aserbaidžaanile 1:3

Eesti U-21 jalgpallikoondis alistus viimases EM-valikturniiri eelses kontrollkohtumises Aserbaidžaani eakaaslastele 1:3.

Suurema osa mänguajast domineerinud võõrustajad asusid juhtima 17. minutil, mil Elvis Liivamägi tsenderdus leidis üles keskkaitsja Marek Kaljumäe. Levadia leivalise esimese löögi Osman Umarov tõrjus, ent jätkuolukorras oli kiireim Kaljumäe ise, kes palli ka võrku saatis.

Veerand tundi hiljem tuli Aserbaidžaani vasakult äärelt tsenderdus, Eesti kaitseliin jättis Jihan Özkara valveta ning tema tugevat ühepuutelööki oli Marko Meerits võimetu tõrjuma.

Eesti koondise juhendaja Frank Bernhardt jäi kohtumise esimese 60-65 minutiga rahule, ent hurjutas oma hoolealuseid realiseerimata võimaluste pärast. “65. minutini oli meie mäng väga hea, ent probleemiks on võimaluste ärakasutamine,” rääkis Bernhardt.

57. minutil oli Meelis Peitre ees tühi värav, kuid vasakkaitsja suunas tsenderdusest tulnud palli otse Umarovi sülle. Seitsme minuti pärast pääses kiiresse vasturünnakusse Özkara, kes külalised 2:1 ette viis ja 84. minutil lõi Mirhusseyn Seydov tugeva kauglöögiga aseritele 3:1.

“Kõik väravad löödi meile kontrarünnakutest, mis näitab, et jäime aeglaseks ja üks-üks-olukordades kaotajaks,” ütles Bernhardt. “Tänane mäng oli viimane proov enne EM-valikkohtumist Šveitsiga ja andis pildi ette, keda algkoosseisus kasutama hakkan.”

Eesti alustab EM-valiksarja 1. septembril kell 19.00 kodus Šveitsi vastu. 10. oktoobril mängitakse kodus Horvaatiaga. Lisaks kuuluvad Eestiga ühte valikgruppi Hispaania ja Gruusia.

U-21 koondiste maavõistlus 9. augustil A. Le Coq Arenal
kell 17:00 EESTI - ASERBAIDŽAAN  1:3 (1:1)
Väravad
: 17. Marek Kaljumäe - 32., 64. Jihan Özkara, 84. Mirhusseyn Seydov
Hoiatused: 78. Marek Kaljumäe - 36. Osman Umarov, 44. Tarlan Gulijev, 78. Mirhusseyn Seydov

Eesti U-21: 1-Marko Meerits, 2-Maksim Podholjuzin, 3-Meelis Peitre, 4-Marek Kaljumäe (78. 14-Artjom Artjunin), 5-Aleksei Jahhimovitš, 6-Siim Tenno, 7-Andero Pebre, 8-Elvis Liivamägi (74. 17-Igor Subbotin), 9-Albert Prosa (60. 18-Joonas Tamm), 10-Maksim Paponov, 11-Henri Anier (74. 15-Joel Indermitte).
Varus: 12-Mait Toom, 13-Kaspar Kaldoja, 14-Artjom Artjunin, 15-Joel Indermitte, 16-Sander Sinilaid, 17-Igor Subbotin, 18-Joonas Tamm.

Aserbaidžaani U-21: 12-Osman Umarov, 2-Gara Garajev, 3-Tarlan Gulijev, 7-Araz Abdullajev (76. 8-Emin Mustafayev), 9-Tural Isgandarov (68. 14-Javid Imamverdiyev), 10-Eshgin Gulijev (89. 11-Kamil Nurahmadov), 13-Jihan Özkara (81. 22-Ruslan Gurbanov; 90.+2. 20-Mikhail Zaytsev), 15-Amit Gulužada (46. 5-Novruž Mammadov), 16-Bafavi Huseynov, 18-Ali Gökdemir, 19-Mirhusseyn Seydov.
Varus: 1-Emil Balayev, 8-Emin Mustafayev, 11-Kamil Nurahmadov, 14-Javid Imamverdiyev, 5-Novruž Mammadov, 20-Mikhail Zaytsev, 22-Ruslan Gurbanov.

Mänguolud: +20, vahelduva pilvisusega hoovihmadega ilm; muruväljak väga heas seisukorras.