10

10.2016

21:45

Eesti U21 jäi võõrsil EM-valikmängus alla Hispaaniale

Eesti U21 koondis lõpetas EM-valiksarja Hispaanias, kus täna õhtul jäädi võõrustajatele alla 0:5. Valikgrupis sai Eesti viienda koha.

FC Barcelona poolkaitsja Denis Suárez viis kodumeeskonna juhtima 36. minutil ning vaid kaks minutit hiljem kahekordistas võõrustajate edu Madridi Reali mees Marco Asensio. Barcelonast Valencias laenul olev Munir El Haddadi lõi 86. minutil Hispaania kolmanda värava, neljanda lõi 90. minutil taas Asensio. Hetk enne lõpuvilet tegi lõppseisuks 5:0 El Haddadi.

Tänases teises kohtumises alistas Rootsi 4:2 Horvaatia ning võitis seega alagrupi 24 punktiga. Hispaania kogus teisena 23 ning Horvaatia kolmandana 20 punkti. Gruusia oli 13 punktiga neljas ning Eesti nelja punktiga viies. Kuuendale kohale jäi San Marino ühe punktiga.

Finaalturniirile sai otsepääsme korraldaja Poola. Lisaks jõuavad sinna üheksa valikgrupi. Play-off mängudele jõuavad neli paremat teise koha omanikku ning finaalturniirile pääsevad neist kaks. Viimased valikmängud toimuvad homme.

U21 Euroopa meistrivõistluste finaalturniir toimub 16.-30. juunini 2017 Poolas 12 meeskonna osavõtul.