04

12.2019

18:58

Eestis toimunud saalijalgpalli Balti turniiri võitis Läti

Täna lõppes Raasikul toimunud saalijalgpallikoondiste Balti turniir. Viimasel mängupäeval võitis Läti meid tulemusega 4:0 ja võitis võistluse täiseduga.

Eesti näitas tugevate lõunanaabrite vastu oma sisu, kuid üks standardolukord üheksandal minutil oli piisav, et lätlased mängu juhtima asuks, kui küljesisselöögist tulnud palli suunas värava eest postide vahele tähelepanuta jäänud Andrejs Baklanovs. Kuigi võimalusi oli ka Eestil, võitis avapoolajal ühe väravaga Läti.

Eestil oli võimalus mänguseis viigistada ka teisel poolajal, kuid sarnaselt üleeilse mänguga Leedu vastu ei suudetud tekitatud momente realiseerida. Hoopis Ricards Rašcevskis viis lõunaabrid 26. minutil kahe väravaga juhtima. Samal minutil teenis punase kaardi Edwin Stüf ning mõnikümmend sekundit hiljem suutis Läti oma arvulise ülekaalu väravaks vormistada, kui 3:0 seisu tõi tabloole Maksims Sens. Lätlaste viimase tabamuse eest hoolitses täna 30. minutil Janis Pastars.

Tänane mäng on järelvaadatav Soccernet.ee portaalis.

„Võib öelda, et suutsime vastasega mängida, aga tundub, et Raasiku saal meile ei sobi, sest eelmisel aastal ei löönud siin väravat ja tänavusel aastal samamoodi. Posti tabasime nii täna kui ka üleeile Leedu vastu, aga sisse ei lähe. Aga Läti oli individuaalselt ja meeskondlikult natuke parem. Esimesel poolajal lõid standardolukorrast ühe ära, teisel poolajal ei suutnud me ära lüüa ja lõpus andis väsimus ka tunda. Kolmekesti olles lõid nad meile kolmanda ja enne seda ei soovinud ka 5-4 vastu mängima minna, sest teadsime, et lätlaste vastu võib nii raskeks minna. Tõime lõpus küll lendava väravavahi sisse, aga jätkuvalt ei õnnestunud sihile jõuda,“ sõnas Eesti koondise peatreener Dmitri Skiperski otseülekandes Soccernet.ee-le.

Läti, kes alistas eile 5:2 Leedu, kogus parimana kuus punkti ja võitis taas tiitli. Viimati olid lätlased võidutsenud 2016. aastal Jelgavas (2017. aastal võitis tiitli Leedu, mullu turniiri ei toimunud). Leedu oli kolme punktiga teine, Eestil jäi sel korral punkti- ja väravatearve avamata.