02.2024

15:34

Eestlased välismaal: Anier ja Mets jätkavad tabeliliidritena, Igonen hoidis seljataguse puhtana

Möödunud nädalal andsid piiri taga pallivad eestlased enda panuse, et alustada ja jätkata klubide liigahooaega tugevalt. Oma punktikogu täiendas üheksa eestlast.

Väravavaht Matvei Igonen valvas viimase nädalaga Plovdivi Botevi seljatagust kahes kohtumises. Koduväljakul tegi eestlane nullimängu, kui liigakaaslane Etar Veliko Tarnovo alistati tulemusega 2:0. Võidupunktid aitasid Botevi meeskonna kergitada tabelis seitsmendale positsioonile ning lähimat jälitajat edestatakse nüüd ühe silmaga. Samuti oli Igonen võistlustules Bulgaaria karikavõistluste veerandfinaalis, kus Varna Spartaki üle võeti napp 2:1 võit.

Järjekordse täismängu teinud Karol Mets alistas koduklubi St. Pauliga lähima jälitaja Kieli Holsteini tulemusega 4:3. St. Pauli paikneb liigatabelis 48 punktiga endiselt esimesel positsioonil, kuid võidupunktid aitasid meeskonnal kasvatada edu teise koha ees kuuepunktiliseks.

Iirimaa kõrgliigas jooksid Bohemian FC eest väljakule Sten Reinkort, Michael Lilander ja Martin Miller, kes võtsid 1:0 võidu St. Patrick's Athleticu üle. Lilander sai kohtumisest kirja täismängu, algkoosseisu kuulunud Reinkort kirjutas kohtumisest enda nimele 71 mänguminutit ning Miller sekkus mängu 64. minutil. Liigatabelis on Bohemian teise vooru järel kogutud nelja punktiga teisel kohal.

Pescara põhikoosseisu kuulus Georgi Tunjov, kui meeskond võõrustas kodumurul Luccheset, kelle üle võeti esimese poolaja tabamuse toel napp 1:0 võit. Eestlane sai kohtumisest kirja 87 mänguminutit. Liigatabelis jätkab Pescara kuuendal tabelireal, olles 28 mänguga kogunud 44 punkti. Lähim jälitaja jäetakse viie punkti kaugusele, lähim jälitatav on meeskonnast aga kolme punktiga ees.

Poolas Opole Odras palliv Artur Pikk läks võõrsil vastamisi Podbeskidzie Bielsko-Biała meeskonnaga, keda võideti 2:1. Eestlane kuulus kohtumises algkoosseisu, kuid sai 23. minutil punase kaardi. 21 mängu järel paikneb Opole Odra liigatabelis kuuendal real, olles kogunud 34 punkti. Võitlus esikoha nimel on tasavägine, sest kolmandast positsioonist lahutab meeskonda neli punkti, liidrist kuus.

Hongkongi kõrgliigaklubi Lee Man FC algrivistusse kuulus Henri Anier, kes leppis Wofoo Tai Po meeskonnaga väravateta viiki. Eestlane sai kohtumisest kirja 87 mänguminutit. Mängitud 10 vooruga on Lee Man kogunud tabelisse 26 punkti, mis paigutavad meeskonna esimesele kohale. Lähim jälitaja jääb meeskonnast vaid punkti kaugusele.

Dunajska Streda uus pallur Oliver Jürgens teenis usalduse alustada kohtumist Železiarne Podbrezová vastu algkoosseisus. Lõpuvile järel lõpetasid meeskonnad kohtumise väravateta viigiga. Eestlane sai kohtumisest kirja 84 mänguminutit. Dunajska Streda on 21 mängu järel teeninud 36 punkti ning paikneb liigatabelis neljandal positsioonil, lähimast jälitatavast lahutab meeskonda kolm punkti.

Shamrock Roversi jalgpallur Markus Poom tunnistas meeskonnaga võõrsil peetud kohtumises Shelbourne'I 2:1 paremust. Eestlane pääses väljakule kohtumise teiseks poolajaks ning sai kirja 45 minutit. Kahe mänguga on Shamrock kogunud liigatabelisse ühe punkti ning paikneb kaheksandal real.

Kahes kohtumises tegutses ka kaitsja Märten Kuusk, kes koduklubi GKS Katowicega pidi mõlemast mängust võtma vastu kaotuse. Alla jäädi nii Plocki Wislale kui Legnica Miedzile, vastavalt tulemusega 1:2 ja 0:2. Eestlane sai mõlemast mängust kirja täismängu. GKS Katowice paikneb 21 vooru järel tabeli kümnendal real, olles kogunud 30 punkti.

Maksim Paskotši kuulus Grasshoppersi ridades algkoosseisu, kuid pidi meeskonnaga võtma vastu 0:1 kaotuse FC Luzernilt. Eestlane tegi kaasa terve kohtumise. Liigatabelis paikneb Grasshoppers kümnendal real, olles 25 vooruga kogunud 28 punkti ning jäädes lähimatest jälitatavatest kahe ja kolme punkti kaugusele.

Liigamängus tegi debüüdi sel aastal Asti Calcioga liitunud Tristan Koskor, kes pidi meeskonnaga tunnistama Sanremese 1:0 paremust. Eestlane sekkus kohtumisse 75. mänguminutil. 28 mängu järel paikneb Koskori koduklubi liigatabelis üheksandal kohal, olles kogunud 43 punkti, kuid lähimad jälitatavad paiknevad ühe, kahe ja kolme punkti sees.

Sumqayiti jalgpallur Erik Sorga läks vastamisi Qarabagiga, kellele alistuti 0:2. Eestlane sekkus vahetusest 60. minutil. Liigatabelis paikneb Sorga koduklubi kolmandal real, olles kogunud teisel kohal paikneva Neftckiga võrdselt 36 punkti. Lähim jälitaja jäetakse endast kolme punkti kaugusel.

Vlasiy Sinyavskiy sekkus Slovacko särgis tabeliliider Praha Sparta vastu väljakule 68. mänguminutil, kuid lõpuvile kõlades tuli tunnistada vastase 3:1 paremust. 22 mänguga 35 punkti teeninud Slovacko paikneb liigatabelis neljandal positsioonil, lähimat jälitajat edestatakse nelja punktiga.

Benfica U23 meeskonna jalgpallur Karel Mustmaa jäi meeskonnaga 1:3 alla Torreense duubelvõistkonnale. Algkoosseisu kuulunud eestlane sai kohtumisest kirja 87 mänguminutit. Mustmaa koduklubi paikneb liigatabelis 8. vooru järel neljandal positsioonil.

Uus klubi

Noortekoondislane Sten Jakob Viidas sõlmis laenulepingu Soome tugevuselt kolmanda liiga klubi Kokkolan Pallo-Veikotiga. Viimati mängis Viidas Paide Linnameeskonnas, kelle värve esindas ta 34 Premium liiga kohtumises. Eestlane osales uue koduklubi eest juba ka treeningmängus Oulu Palloseura vastu, kelle üle võeti 4:0 võit, neist kaks kirjutas Viidas enda nimele.

Pildil väravavaht Matvei Igonen. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee