31

07.2017

11:57

Eestlased välismaal: Anier lõi Vaiklale kaks väravat

Välismaal mängivatest Eesti koondislastest oli möödunud nädalavahetus edukas Henri Anieri jaoks, kes lõi Soome kõrgliigas oma esimesed väravad.

Anieri uus koduklubi, FC Lahti, alistas ründaja abiga 6:2 IFK Mariehamni, kelle väravasuul seisis Andreas Vaikla. Sergei Mošnikovi ja Marek Kaljumäe koduklubi Kemi PS alistas tänu Rasmus Karjalaineni kahele tabamusele 2:1 Turu Interi. Nii Mošnikov kui ka Kaljumäe kuulusid meeskonna algkoosseisu, Mošnikov vahetati välja kohtumise 69. minutil, kui seis oli 2:0. Puhta puuri hoidis Marko Meerits, kes aitas Vaasa Palloseura (VPS) 0:0 viigini Tampere Ilvese vastu. Markus Jürgenson jälgis kohtumist vahetusmeestepingilt.

Soome liigat juhib HJK 39 punktiga, kellele järgnevad VPS ja Lahti vastavalt 32 ja 31 punktiga. Ats Purje koduklubi Kuopio Palloseura on 27 punktiga neljas, sama punktiarvuga hoiab viiendat kohta Ilves. Vaikla ja Mariehamn on 26 punktiga kuues ning edu Mihkel Aksalu ja Marten Ritsoni koduklubi Seinäjoki JK ees on ühepunktiline. Tabeli alumise viisiku moodustavad Turu Inter (24 punkti), PS Kemi (22), Rovaniemi Palloseura (21), HIFK (14) ja JJK (8), kellega liitus hiljuti Hindrek Ojamaa. Täna õhtul võõrustab JJK Rovaniemit ning vastamisi lähevad ka SJK – KuPS.

Poola kõrgliigas jäid Konstantin Vassiljev ja Gliwice Piast võõrsil 1:5 alla Poznani Lechile. Piast on kolme vooruga teeninud ühe punkti, millega ollakse tabelis viimasel kohal. Täna õhtul kohtuvad Ken Kallaste ja Sergei Zenjovi koduklubid, kui Kielce Korona võõrustab Krakowi Cracoviat. Koronal on kahe mänguga kogutud üks punkt, Cracovial on koos neli punkti.

Ragnar Klavan tegi Liverpooli hooajaeelses sõpruskohtumises kaasa 90 minutit, kui alistati Berliini Hertha 3:0. Homme kohtub Saksamaal viibiv Inglismaa tippklubi Müncheni Bayerniga.

Sloveenia meistrivõistlustel jäi Ilja Antonovi koduklubi Velenje Rudar avapoolaja väravast 0:1 võõrsil alla Mariborile. Antonov sekkus mängu vahetusest teiseks poolajaks. Möödunud nädalal käis kahel korral väljakul Artur Pika tööandja Barõssavi BATE, kes kaotas esmalt Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiri kolmanda eelringi avamatšis 0:1 Praha Spartale, kuid oli seejärel Valgevene kõrgliigas 3:0 üle Gomelist. Pikk jälgis mõlemat mängu varumeestepingilt.

Kuigi Norra kõrgliigas on hetkel paus, käisid sõpruskohtumistes väljakul nii Enar Jääger kui ka Nikita Baranov. Jääger ja Vålerenga võõrustasid Inglismaa suurklubi Manchester Unitedit, kellele jäädi alla 0:3. Koondise kaitsja tegi kaasa avapoolaja, mis kaotati 0:1. Baranov kuulus Kristiansundi algkoosseisu, kui sõpruskohtumises jäädi alla Moldele 2:3.

Nädalavahetusel tehti algust Tšehhi kõrgliigaga, kus Bohemians 1905 viigistas avavoorus võõrsil 1:1 Praha Spartaga. Juuli alguses vigastada saanud Siim Luts meeskonna koosseisu ei kuulunud. Bosnia ja Hertsegoviina meistrivõistlustel teenis teises voorus esimesed kolm punkti Frank Liivaku leivaisa FK Sarajevo, kes alistas eestlase abita Zenica Čeliki.