12

02.2018

19:59

Eestlased välismaal: Anierilt Soomes kaks väravat

Läinud nädal oli Eesti koondislastest edukas Henri Anieri jaoks, kes lõi Lahti ridades Soome karikavõistlustel kaks väravat.

Anier (pildil) aitas väravatega Lahti võidule Jyväskyla JK vastu, kes alistati 4:2. Täpne oli ka Maksim Lipin, kes aitas PS Kemi 2:2 viigini Musan Salama vastu. Oma puuri hoidis puhtana Mihkel Aksalu, kui Seinäjoki JK võitis TPV 4:0. Hindrek Ojamaa ja Marko Meeritsa koduklubi Vaasa Palloseura tegi KPV-ga 3:3 viigi.

Hollandi kõrgliigas sai väärt punktilisa NAC Breda, kes alistas nädala keskel lausa 6:1 Heraclesi ja tegi nädalavahetusel väravateta viigi Excelsioriga. Karol Mets sai mõlemas mängus kirja 90 minutit.

Poola kõrgliiga naasis talvepausilt, kui Ken Kallaste mängis 90 minutit ja aitas Kielce Koronal 3:0 alistada Nieciecza. Sergei Zenjov sekkus 83. minutil vahetusest 1:1 viigiseisul, kui Krakowi Cracovia oli 90. minutil löödud võiduvärava toel 2:1 üle Wrocławi Śląskist. Täna lõpetab vooru Konstantin Vassiljevi koduklubi Gliwice Piasti kohtumine Vassiljev endise meeskonna Bialystoki Jagiellonia vastu.

Norra võistkondades pallivatest eestlastest teenisid mänguaega Brent Lepistu, Joonas Tamm ja Taijo Teniste. Lepistu aitas Kristiansundil, kelle nimekirja kuuluvad veel Andreas Vaikla ja Nikita Baranov, viigistada 1:1 Aalesundiga. 90 minutit pallinud Taijo Teniste aitas oma uuel koduklubil, Bergeni Brannil, alistada Stavangeri Viking 3:2. Kaks võitu sai kirja Sarpborg, kes alistas treeningmängudes esmalt Kalmari (Rootsi) 1:0 ja seejärel sama tulemusega Kiievi Dinamo (Ukraina). Joonas Tamm kuulus neist esimeses algkoosseisu ja mängis 73 minutit, teises matšis sekkust ta mängu vahetusest 80. minutil.

Rauno Sappinen tegi debüüdi Belgia esiliigas, kui tema uus koduklubi Wilrijki Beerschot tegi väravateta viigi Westerlo vastu. Sappinen kuulus meeskonna algkoosseisu ja mängis 45 minutit. Siim Luts kuulus Bohemians (1905) algkoosseisu, kui alistati Ružomberok 1:0. Slovakkia meeskonna äärekaitsja Artur Pikk kohtumises kaasa ei teinud. Henrik Ojamaa ja Gorica (Horvaatia) osalesid sõprusturniiril, kus saadi kaks kaotust (0:1 FK Žarkovo vastu Serbiast ja 0:4 NK Istrale Horvaatiast) ja üks viik (1:1 FK Olimpikuga Bosnia ja Hertsegoviinast). Mõned minutid vahetusest sai kirja Kevin Kauber, kui The New Saints alistas Walesi kõrgliigas 3:0 Bangor City. Sander Puri aitas Waterfordil (Iirimaa) hooajaeelses treeningmängus 2:2 viigistada Shelbourne’iga.