28

05.2018

15:13

Eestlased välismaal: Antonov ja Rudar teenisid Sloveenias neljanda koha

Enne koondisepausi käisid mitmed Eesti koondislased väljakul oma koduklubide eest. Ilja Antonov lõpetas hooaja täismänguga, mille Velenje Rudar küll kaotas, kuid teenis oma debüüthooajal Sloveenia kõrgliigas neljanda koha.

Viimases voorus jäi Rudar 0:1 alla Trigalvile, kuid 50 punkti andsid Velenje meeskonnale tabelis neljanda koha. Sama punktisummaga tulli viiendaks Celje. Sloveenia meistriks krooniti Maribor, hõbedameeskond Ljubljana Olimpija teenis võitjaga sarnaselt 80 punkti. Kolmas oli 73 punkti kogunud Domžale. Kümne meeskonna konkurentsis kuulus seitsmes koht Aleksandr Kulinitši koduklubile Krškole (34 punkti). Kulinitš viimases voorus kaasa ei teinud, kui tema meeskond jäi 0:1 alla Celjele.

Norra kõrgliigas sai tähtsa võidu Bergeni Brann, kes alistas vigastatud Taijo Tenisteta võõrsil 2:1 Rosenborgi. Möödunud nädala alguses viigistati võõrsil Lillestrømiga 1:1. LSK väravavaht Matvei Igonen jälgis viigimängu varumeestepingilt. Igonen leppis kohaga varumeestepingil ka nädalavahetusel, kui jäädi 0:1 võõrsil alla Enar Jäägeri koduklubile Vålerengale. Nikita Baranov mängis 90 minutit, kui Kristiansund suutis võõral väljakul 2:1 alistada Oddi. Baranovi meeskonnakaaslased Brent Lepistu ja Andreas Vaikla jälgisid kohtumist varumeestepingilt.

Brann on tabeli tipus 30 punktiga, vahe Rosenborgiga on hetkel kuuepunktiline. 16-st meeskonnast 14 on pidanud 12 kohtumist. Täna lõpetab vooru Sarpsborg 08 (Joonas Tamm) – Stabæk heitlus. Sarpborg 08, kes on hetkel 19 punktiga seitsmendal kohal, omab võimalust tõusta tabelis neljandaks. Sellisel juhul möödutakse ka viiendal real (21p) olevast Vålerengast. Kristiansund on 16 punktiga hetkel kümnes, Lillestrøm asub 11 punktiga tabeli 13. real.

Nädalavahetusel sai lõpu Tšehhi kõrgliigahooaeg. Bohemians 1905 poolkaitsja Siim Luts koosseisu ei kuulunud, kui Bohemians tegi väravateta viigi Praha Spartaga. Hooaja lõpetas Bohemians 38 punkti ja seitsmenda kohaga. Järgmisest hooajast mängib Luts Teplice ridades, kes sai tänavu Bohemiansi järel 34 punktiga kaheksanda koha. Meistritiitel kuulus 66 punkti kogunud Viktoria Plzeňile, hõbeda võttis Praha Slavia meeskond (59p) ning kolmas oli Jablonec (56p).

Soome kõrgliigas sai ühe võidu ja ühe kaotuse Ats Purje koduklubi Kuopio Palloseura. KuPS alistas teisipäeval võõrsil Marko Meeritsa (90 minutit) ja Hindrek Ojamaa koduklubi Vaasa Palloseura (VPS) 2:0. Purje kuulus algkoosseisu ja mängis 76 minutit. Nädalavahetusel saadi aga valus kaotus PS Kemilt, kellele alistuti neljanda lisaminuti väravast 2:3. Kemi ridades sai täismängu kirja Marek Kaljumäe. Purje sekkus mängu teiseks poolajaks, kui KuPS oli 0:2 kaotusseisus.

Nädalavahetusel mängis Marko Meerits taas 90 minutit, kui võõrsil viigistati 1:1 Lahtiga, kelle ridades said täismängud kirja Artjom Dmitrijev ja Henri Anier. Mihkel Aksalu jälgis varumeestepingil, kuidas Seinäjoki JK viigistas kodus 1:1 Mariehamniga. Homme kohtub SJK võõrsil HJK-ga.

Poola esiliigas alistasid Sergei Mošnikov ja Łęczna Górnik eelviimases voorus kodus 2:1 Częstochowa Rakówi. Kõik väravad löödi avapoolajal, Mošnikov mängis 83 minutit. Enne viimast vooru on Gornik tabelis 18 meeskonna seas 16. kohal, mis tähendaks hooaja lõppedes langemist aste madalamale, kuid viimasse vooru eel on Mošnikovi koduklubil tõusta 15. (üleminekumängudele viiv koht) kohale või esiliigakoha tagavale 14. tabelireale.

Mattias Käiti koduklubi Fulham tõusis järgmiseks hooajaks Inglismaa Premier League’i. Fulham alistas otsustavas mängus Wembley staadionil Aston Villa 23. minuti Tom Cairney tabamusest 1:0. Lisaks tõi läinud nädal uudise, et Eesti U17 koondise väravavaht Karl Jakob Hein on liitunud Londoni Arsenaliga.