31

08.2020

13:46

Eestlased välismaal: arvukad klubivahetused, millest üks debüüt lõppes kahe väravaga

Möödunud nädalal tegid mitmed koondislased klubivahetusi. Vasakkaitsjad Henri Järvelaid ja Artur Pikk liikusid vastavalt Taani ja Soome ning noortekoondislane Martin Vetkal sõlmis lepingu AS Romaga. U19 koondist seitsmel korral esindanud Kristoffer Grauberg Lepik (pildil) laenati Rootsis Nyköpingi, kelle ridades õnnestus noormehel esimeses mängus lüüa kaks väravat.

Grauberg Lepik esindas seni Rootsi tugevuselt kolmanda liiga võistkonda Brommapojkarnat, kuid esindab nüüd laenulepingu alusel samas liigas tabeli alumises otsas võitlevat Nyköpingi. Kui Brommapojkarna on põhja tsoonis 14 mänguga teeninud 28 punkti ja on tabelis kolmas, siis Nyköping on 15 mänguga kogunud kaheksa punkti, mis annavad 16 meeskonna konkurentsis eelviimase koha. 19-aastane Grauberg Lepik viis laupäeval võõrsil Gefle oma meeskonna 23. minutil juhtima, kuid seejärel vastati kolme väravaga. Lõpptulemuse 3:2 tõi ta tabloole 78. minutil.

Rootsi kõrgliigas on Karol Mets ja Stockholmi AIK 16 meeskonna heitluses kõigest 13. kohal, kui on mängitud 18 vooru. Eile pärastlõunal jäädi kodus 0:1 alla Häckenile. Mets tegi kaasa kogu kohtumise.

16-aastane Martin Vetkal, kes esindas nii tänavu kui ka mullu Premium liigas JK Tallinna Kalevi meeskonda, sõlmis 3-aastase lepingu Itaalia tippklubi AS Romaga. Vetkal on Eesti U17 koondist esindanud juba 11 mängus ja saanud kirja ka ühe tabamuse. Täna teatas Kalev, et Itaaliasse on sõitnud ka 16-aastane ründaja Romet Kaupmees, kes viibib testimisel SPALi ridades. Teatavasti mängib SPALi esindusmeeskonnas Georgi Tunjov, kes liitub sel nädalal A-koondisega.

Samuti esmakordselt Eesti A-koondise kutse pälvinud 21-aastane Henri Järvelaid sõlmis 3-aastase lepingu Taani esiliigaklubi Vendsyssel FF-ga.  U21 koondise ridades on tal ette näidata 15 mängu. 2015. aastal Nõmme Unitedist Florasse siirdunud Järvelaid tegi debüüdi Premium liigas Flora särgis 2016. aastal.

Möödunud hooajal Poola esiliigas Legnica Miedzi särki kandnud Artur Pikk lõi käed Soome kõrgliigas palliva Kuopio Palloseuraga (KuPS). Valitseva Soome meistri ridades ootab teda ees Ats Purje. Purje aitas viimati KuPSil tabelisse kirjutada kolm võidupunkti, kui ta sekkus 3:1 võidumängus TPSi vastu mängu kohtumise 78. minutil, mil hilisem lõppskoor 3:1 oli juba tablool. Kõik väravad löödi avapoolajal. Soome liigat juhib 13-st mängust 30 punkti noppinud HJK. Turu Inter ja KuPS, kes on mõlemad pidanud ühe mängu vähem, on 25 punktiga vastavalt teisel ja kolmandal kohal.

Mattias Käit ja Domžale teenisid Sloveenia kõrgliiga teises voorus esimese punkti, kui Mariboriga tehti 1:1 viik. Käit sekkus mängu vahetusest kohtumise 83. minutil, mil mõlemad väravad olid löödud.

Koondiselaagrist eemale jääv Erik Sorga teenis mänguaega MLS-is, kui tema koduklubi kaotas 1:4 Philadelphia Unioni vastu. Eesti ründaja tuli platsile 57. minutil 0:3 kaotusseisus.

Taijo Teniste jälgis varumeestepingilt, kuidas Begreni Brann viigistas 1:1 Strømsgodsetiga. Brann on 16-st mängust teenitud 22 punktiga tabelis seitsmes, Strømsgodset on 19 punktiga 11. tabelireal.

Nikita Baranov ja Karmiotissa näitasid oma sisu Küprosel, kui kohalikus kõrgliigas jäädi 0:1 alla Omoniale. Tänavu kõrgliigasse tõusnud Karmiotissa on kahe vooruga kirja saanud vaid ühe punkti, kuid see teeniti eelmises voorus nimeka APOELi vastu. Omonia näol on tegu võistkonnaga, kes juhtis möödunud aasta kõrgliigat enne meistrivõistluste lõppenuks kuulutamist. Baranov viibis 0:1 kaotusmängus väljakul kogu kohtumise.

Kasahstani kõrgliigas kohtusid nädalavahetusel Sergei Zenjovi ja Artjom Dmitrijevi tööandjad. Zenjov mängis 90 minutit ja Dmitrijev vaatas varumeestepingilt, kui Okžetpes – Karagandõ Šahtjor kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Nädala keskel teenis Dmitrijev mänguaega kohtumise lõpus, kui Okžetpes alistas põnevuskohtumises 3:2 Tarazi. Seitsme vooruga ongi Okžetpes teeninud vaid neli punkti, mis koguti lõppenud nädalal. Šahtjor on kuuest mängust kirja saanud kümme punkti, mis annavad hetkel tabelis viienda koha.

Poola esiliigahooaeg algas Henrik Ojamaa ja Łódźi Widzewi jaoks õnnetult, kui Radomi Radomiakile jäädi võõrsil alla 1:4. Widzew võitis neljanda minuti väravast avapoolaja 1:0, kuid juba 50. minutiks juhtis kodumeeskond 2:1. Samal seisul vahetati kollase kaardi teeninud Ojamaa välja 64. minutil. Ojamaa liitub koondisega kohtumiseks Gruusia vastu, kuid 8. septembril tal Armeenia vastu meeskonda aidata ei õnnestu. Poola esiliga jätkub Widzewi jaoks 10. septembril võõrsil Głogówi Chrobry vastu.

Soome esiliigas viigistas Argo Arbeiteri juhendatav KTP 1:1 FF Jaroga. Hindrek Ojamaa sai kirja 90 minutit. Esimese ringi ehk 11 vooru järel on KTP tabelis 12 meeskonna konkurentsis kolmas. Oulu on parimana kirja saanud 27 punkti, Jaro ja KTP on teeninud vastavalt 23 ja 22 punkti.