16

03.2022

12:32

Eestlased välismaal: heas hoos Käit oli taas resultatiivne

Möödunud nädalal jätkas Eesti koondise poolkaitsja Mattias Käit resultatiivset seeriat, kui lõi Rumeenia kõrgliigas oma teise värava. Heas hoos olid ka Itaalia meistrivõistlustel mängivad Eesti noortekoondislased.

Mattias Käit, kes säras eelmises voorus väravasöödu ja sellest varasemas iluväravaga, oli resultatiivne ka möödunud nädalavahetusel, aidates koduklubi FC Rapid București 3:1 võiduni. Eestlane kandis hoolt meeskonna teise värava eest, mis sündis 8. mänguminutil, suunates palli nurgalöögi järel põlvega võrku. Käit on kümne Rumeenia kõrgliigas peetud kohtumisega löönud kaks väravat ja andnud kaks resultatiivset söötu. Rapid mängib oma järgmise kohtumise 19. märtsil, kui vastamisi minnakse Academica Clinceniga.

Hiljuti Hollandi esiliigas mängiva FC Utrechti duubelmeeskonnaga liitunud Rocco Robert Shein usaldati 13. märtsil esmakordselt esindusmeeskonna rivistusse. Minimaalset kaotusmängu Hollandi kõrgliiga teise PSV vastu jälgis 18-aastane eestlane varupingilt. Utrechti esindusmeeskond mängib järgmise kohtumise 20. märtsil, duubel astub väljakule kaks päeva varem.

Itaalia U18 meistrivõistlustel olid võidukad nii Martin Vetkali kui Andreas Vaheri lähikonkurentidest koduklubid. Vetkal ja AS Roma teenisid kindla 3:0 võidu Interi üle, kusjuures eestlane avas 39. minutil mänguskoori. Roma on 50 punktiga kindel tabeliliider ning nende lähim jälitaja on Vaheri koduklubi SPAL, kes teenis möödunud nädalal samuti võidu. 1:0 seisuga lõppenud mängus Sassuolo vastu kuulus eestlane põhikoosseisu ning mängis 68 minutit.

Itaalia U19 meistrivõistlustel läksid omavahel vastamisi Oliver Jürgensi ja Kaur Kivila koduklubid Inter Milan ja Hellas Verona. Vastasseisus jäid 1:0 peale Jürgens ja Inter, kes asuvad liigatabelis 3. kohal, Kivila ja Hellas Verona paigutuvad 13. reale. Mõlemad eestlased kuulusid põhikoosseisu. Jürgens kuulus algrivistusse ka Interi 1:0 võidumängus Cagliari üle, Kivilat ja Veronat ootab järgmine vastasseis 19. märtsil A.C. Milaniga.

Märten Kuuse tööandja Újpest FC teenis Ungari kõrgliigas võidu, kui Debrecen alistati 2:1. Eestlane kuulus taas põhikoosseisu, ent vahetati 69. minutil välja pärast tõsist kokkupõrget vastasega. Újpest on võiduseeria järel tõusnud liigatabelis kuuendale kohale ning mängib järgmise kohtumise 20. märtsil, kui vastaseks on Honvéd. Võidukas oli ka Rauno Sappineni tööandja Piast Gliwice, kes võitis teise poolaja tabamusest 1:0 Lechia Gdański. Eestlane sekkus mängu üleminutitel. Ka Poola kõrgliigas mängitakse järgmine kohtumine 20. märtsil, kui mõõtu võetakse Cracoviaga.

Hiljuti Usbekistani kõrgliigaklubi FC Qizilqum Zarafshoniga liitunud Artjom Dmitrijev tegi möödunud nädalal meeskonna ridades teise täismängu, kui Bunyodkor alistati 3:1. Täiseduga Qizilqum mängib kolmanda vooru kohtumise homme, 17. märtsil, kui kohtutakse Dinamo Samarqandiga. Nikita Baranov jälgis varupingilt, kuidas tema tööandja FC Pyunik teenis 1:0 võidu Noahi üle. Eestlase koduklubi asub Armeenia kõrgliigas teisel kohal ning mängib järgmise kohtumise täna, 16. märtsil FC Vaniga.

Matvei Igonen ja Podbeskidzie Bielsko-Biała said Poola esiliigas valusa kaotuse, kui 14. kohal asuvale Puszcza Niepołomicele jäädi alla 2:4. Vastane jõudis kolmeväravalise eduseisuni 24. minutiks, Eesti koondise puurilukk kaitses koduklubi väravasuud kogu kohtumise vältel. Seitsmendal kohal asuv Podbeskidzie mängib järgmise liigakohtumise 20. märtsil, kui vastamisi minnakse Jastrzębiega. Valusa kaotuse teenis Inglismaa U23 kõrgliigas ka Maksim Paskotši koduklubi Tottenham Hotspur, kes jäi 1:7 alla lähimale jälitajale Liverpoolile. Kaptenipaela kandnud Eesti koondislase meeskonna ainus värav sündis 54. minutil. Meeskonda ootab järgmisena ees Leicester, kellega mängitakse 18. märtsil.

Itaalia Serie C-s sai teenis kahe kohtumise peale ühe punkti Georgi Tunjovi koduklubi Carrarese. 12. märtsil saadi 2:3 kaotus B-grupi kindlalt liidrilt Modenalt, Tunjov kuulus põhikoosseisu ning tegi kaasa 60 minutit. Kolm päeva hiljem jäädi Olbia vastu napilt ilma võidupunktidest, kui vastase üleminutitel löödud värav tõi tabloole 1:1 viigi. Tunjov jälgis kohtumist varupingilt.

Itaalia naiste Serie B-s palliva Vlada Kubassova koduklubi Como jäi möödunud nädalavahetusel 1:2 alla liigatabeli kuuendale Cortefrancale. Eesti koondise poolkaitsja kuulus tabeli teise naiskonna põhikoosseisu ning tegi kaasa 55 minutit. Renate-Ly Mehevets ja Sporting Charleroi said Belgia naiste kõrgliigas 0:1 kaotuse White Star Woluwelt ning langesid liigatabelis viimasele reale. Mehevets jälgis kohtumist varupingilt.