16

08.2021

12:45

Eestlased välismaal: Hein oli Premier League’I avavoorus Arsenali varuväravavaht

Mitmes Euroopa tippliigas pandi möödunud nädalavahetusel pall mängu. Eesti jalgpallikoondise fännid olid hooaja eel elevuses, sest treeningmängudes teenisid vastavalt Londoni Arsenali ja Tottenham Hotspuri särgis mänguminuteid 19-aastane Karl Jakob Hein ja 18-aastane Maksim Paskotši. Hein oli avavoorus Arsenali varuväravavaht.

Arsenali puurisuul seis Bernd Leno, kui Arsenal jäi Premier League’i reedeses avamängus 0:2 alla mullu esiliigas pallinud Brentfordile. Hein oli Premier League’is meeskonna koosseisus esmakordselt. Paskotši Tottenhami koosseisu ei kuulunud, kuid tema koduklubi jaoks algas hooaeg suurepäraselt, kui kodus alistati 1:0 Manchester City.

Joonas Tamm tegi Ukraina kõrgliigas kaasa kogu kohtumise, kui tema uus koduklbui Poltava Vorskla viigistas 1:1 Rivne Veresiga. Nelja mänguga kaheksa punkti kogunud Vorskla on tabelis neljas. Hooaega on täiseduga alustanud Tamme endine koduklubi Desna, kes on kogunud 12 punkti ning Kiievi Dinamo on kolmest mängust teeninud maksimaalsed üheksa punkti. Donetski Šahtar on neljast mängust kogutud üheksa punktiga kolmas.

Hooaeg on õnnetult alanud Vlasiy Sinyavskiy ja Karvina jaoks, kes on Tšehhi kõrgliiga esimese nelja vooruga kirja saanud kõigest kaks punkti. Viimati juhiti Zlini vastu 2:0, kuid lõpuks kaotati mäng 2:3, kui võiduvärav löödi nende võrku teisel lisaminutil. Sinyavskiy sekkus mängu vahetusest kohtumise 79. minutil, mis oli vahetult pärast vastase viigiväravat.

Tabeliseis ei näe hea välja ka Mattias Käiti ja Domžale jaoks, kes on Sloveenia kõrgliigas kolme mänguga kirja saanud vaid ühe punkti ning 10-liikmelises liigas ollakse hetkel viimasel kohal. Viimati kaotati Bravole 0:2. Käit tuli platsile vahetusest kohtumise 69. minutil, mil hilisem lõppskoor oli juba tablool. Nädala keskel lõppes Domžale euroteekond, kui Rosenborgile jäädi Konverentsiliiga kvalifikatsiooniturniiri korduskohtumises alla 1:2. Käit tegi kaasa kogu kohtumise. Pinget õhus eriti palju ei olnud, sest avavaatuse olid norrakad võitnud 6:1. Käitil jääb tänavusest euroteekonnast üks väga hea mälestus, sest Konverentsiliiga kvalifikatsiooniturniiri avaringis lõi ta oma meeskonna ridades ühe olulise värava.

Eurosarja teekond sai otsa ka Artur Pika ja RFS (Läti) jaoks. Avavaatuse võõrsil Gentiga (Belgia) 2:2 viigistanud RFS jäi korduskohtumises vastasele alla 0:1. Pikk tegi kaasa kogu kohtumise. Läti karikavõistlustel jõudis RFS veerandfinaali, kui Skanste alistati möödunud esmaspäeval 2:0. Karikamängus Pikk väljakul ei käinud. Veerandfinaal Auda vastu peetakse tuleval pühapäeval.

Vladislav Kreida sai möödunud nädalal kahes kohtumises mänguaega viimase kümne minuti sees, kui tema meeskond Helsingborg alistas 2:1 Landskrona ja seejärel 4:0 Akropolise. Helsingborg on 16 mängust teenitud 30 punktiga Rootsi esiliigas teisel kohal, Landskronast jäädakse maha vaid ühe punktiga.

Artjom Dmitrijev teenis mänguaega Kasahstani karikavõistlustel, kui tema meeskond Taldõkorgani Žetõsu alistas Turkistani Turani. Žetõsu 1:0 võiduga lõppenud matšis tuli Dmitrijev väljakule 68. minutil. Kohalikel karikavõistlustel kasutatakse alagrupisüsteemi, kus Žetõsu võit tõstis nad nelja meeskonna hulgas Turan ette kolmandaks. Ajutiselt oldi ka alagrupis teisel kohal, sest nende alagrupi viimane mäng peeti õhtul, kuid selle kohtumise tulemus polnud Žetõsu jaoks kahjuks soodne.

MLS-is D.C. Unitedit esindanud Erik Sorga liitus laenulepingu alusel Hollandi esiliigas palliva VVV Venloga.