11.2020

16:44

Eestlased välismaal: Hein pääses Arsenali euromängus meeskonna koosseisu

Möödunud nädal tõi Eesti jalgpallisõpradele uudised nii jalgpalliväljakutelt kui ka nende kõrvalt. Karl Jakob Hein pääses esmakordselt Londoni Arsenali koosseisu varuväravavahina ning Soomes otsustati, et kõrgliigahooaeg lõpeb 22 vooru järel, mis oli kehvaks uudiseks Kuopio Palluseurale.

Karl Jakob Heina tööandja Arsenal alistas neljapäeval koduväljakul Euroopa liiga alagrupiturniiri raames Dundalki (IRL) 3:0. Meeskonna väravavahiks oli Runar Alex Runarsson ning varuväravavahtide rolle täitsid Hein ning Bernd Leno. Kui eurosarjas on varumeestepink pikem ning üles antakse kaks varuväravavahti, siis nädalavahetusel Premier League’is oli postide vahel Leno ja pingil Runarsson. Inglismaa kõrgliigas õnnestus Arsenalil võõral väljakul alistada Manchester United tulemusega 1:0.

Soome kõrgliigas otsustati hooajale joon alla tõmmata 22 vooruga. Veel oktoobriski soodsal positsioonil olnud Kuopio Palloseura (KuPS), kelle ridades mängivad Ats Purje ja Artur Pikk, kaotasid järjepanu mänge ning andsid seega võimalusel HJK-le, kes kingituse vastu võttis. Nädalavahetusel kaotas KuPS 2:3 Hakale ja HJK võitis võõrsil kindlalt 5:0 Mariehamni. Pikk sai viimati kirja 90 minutit ning Purje jälgis matši varumeestepingilt. 21. vooru järel on HJK kindlustanud meistritiitli, sest KuPS jääb liidrist maha kuue punktiga. KuPs on kindlustanud medali, kuid Turu Inter on viimase vooru eel neist ühe punkti kaugusel. Viimase voorus, mis peetakse kolmapäeval, kohtub KuPS võõrsil tabelis 12 meeskonna konkurentsis 11. kohal oleva TPS-iga ning Inter mängib võõral väljakul HJK-ga.

Itaalias peatati üheks kuuks kõik U13-U18 vanuseklassi meistrivõistlused. Itaalia noorteklassides (k.a U19 vanuses) pallivad Martin Vetkal (AS Roma), Oliver Jürgens (Inter), Kaur Kivila (Hellas Verona) ja Kristofer Piht (SPAL).

Itaalia karikavõistlustel kandis Ragnar Klavan Cagliari kaptenipaela, kui 1:0 alistati esiliigas palliv Cremonese. Liigas jälgis eestlane Cagliari 2:3 allajäämist Bolognale varumeestepingilt.

Saudi Araabia meistrivõistlustel kaotasid Karol Mets ja Al-Ettifaq 2:3 Abhale. Avapoolaja kahe väravaga kaotanud Metsa meeskond jäi 72. minutil 0:3 kaotusseisu, kuid lõi viimase kümne minutiga kaks väravat tagasi. Eestlane tegi kaasa kogu kohtumise ning alates 11. minutist pidi tema võistkond punase kaardi tõttu hakkama saama kümne mängijaga. Alates 84. minutist oli kümne mehega platsil ka Abha.

Ukraina kõrgliigas teenis hooaja esimese võidu FK Lviv, kui Mihkel Ainsalu abiga alistati 1:0 Poltava Vorskla. Eestlane kuulus meeskonna algkoosseisu ja mängis 69 minutit. Desna tegi 2:2 viigi Oleksandriaga, kui Joonas Tamm jälgis matši varumeestepingilt. 89. minutil teenis Desna ridades teise kollase ja seega punase kaardi keskkaitsja Maksim Imerekov. Lvivil on seitsmes mängus kirja neli punkti, mis annavad tabelis hetkel eelviimase koha. Desna on kaheksast mängust teenitud 13 punktiga neljas.

Ookeanitaguses MLS-is teenis mänguaega Erik Sorga, kui tema meeskond D.C. United jäi 3:4 alla New England Revolutionile. 2:0 juhtima läinud United jäi 67. minutiks 2:3 kaotusseisu, viigistas seisu 75. minutil, kuid 84. minutil õnnestus New Englandil võiduvärav lüüa. Sorga sekkus mängu vahetusest kohtumise 58. minutil. Tuleval nädalavahetusel lõpetab D.C United põhiturniiri mänguga Montreal Impacti vastu ning soodsate tulemuste korral on meeskonnal võimalus jõuda play-off kohtumistele.

Kasahstani meistrivõistlustel said väravateta viikide järel tabelisse punkti kirja Artjom Dmitrijevi ja Sergei Zenjovi tööandjad. Dmitrijev mängis 90 minutit, kui Okžetpes võõrustas nädalavahetusel Tarazi. Zenjov kuulus teisipäeval Karagandõ Šahtjori algkoosseisu Kõzõl-Žari vastu. Zenjov vahetati välja mängu 64. minutil.

Henri Järvelaid sai kirja 90 minutit, kui Vendsyssel kaotas Taani esiliigas võõrsil Silkeborgile 1:4.