13

02.2024

13:14

Eestlased välismaal: Jürgens ja Vaštšuk tegid uue koduklubi särgis debüüdi, Poom võitis Iirimaal Superkarika

Läinud nädalal teenisid Euroopas pallivad jalgpallurid rohkelt mänguaega, samuti näidati resultatiivsust ning koguti uute koduklubide eest esimesi mänguminuteid.

Markus Poom ja tema koduklubi Shamrock Rovers olid tegudel Iirimaa superkarikafinaalis, kui St. Patrick's Athletic alistati 3:1 ning enda pea kohale tõsteti võidukarikas. Eestlane kuulus algkoosseisu ning sai kohtumisest kirja 45 minutit. Liigakohtumistega alustab eestlase koduklubi 16. veebruaril.

Rio Aves palliv Eesti noortekoondislane Kristofer Käit näitas Portugali U23 liigas taas resultatiivsust ning SC Farense eakaaslased alistati 6:2. Eestlane pääses nurgalöögijärgses olukorras peaga löögile 50. minutil, taastades täpse tabamusega meeskonna eduseis (3:2). Käit sai kohtumises kirja täismängu.

Slovakkia kõrgliigaklubi Dunajska Streda DAC-iga liitunud Oliver Jürgens sai kirja debüütmängu MFK Skalica vastu, keda võideti tulemusega 1:0. Eestlane kuulus kohtumises algkoosseisu ning sai kirja 78 mänguminutit. Tabelisse on Jürgensi koduklubi teeninud nelja klubiga võrdselt 32 punkti ning paigutub kuuendale kohale, kolmas koht jääb meeskonnast nelja punkti kaugusele.

Noortekoondislane Ramol Sillamaa leppis koduklubi Genti duubelmeeskonnaga 0:0 viiki Olympic Charleroiga. Eestlane kuulus kohtumises algkoosseisu ning teenis enda nimele 71 mänguminutit. Liigas paikneb Genti duubelmeeskond kolmandal real, olles kogunud 21 mänguga 35 punkti.

Saksamaal St. Paulis palliv Karol Mets pidi meeskonnaga tunnistama Magdeburgi nappi 1:0 paremust. Eestlane kirjutas kohtumisest enda nimele täismängu. 21 vooru järel paikneb Metsa koduklubi endiselt liidripositsioonil, edestades lähimat jälitajat kolme punktiga.

Debüüdi sai kirja ka teinegi eestlane: aasta alguses Kuveidi kõrgliigaklubi Al-Shababiga liitunud Bogdan Vaštšuk. Kohtumises algkoosseisu kuulunud Vaštšuk pidi meeskonnaga tunnistama vastase Al-Salmiya nappi 1:0 paremust. Liigatabelis paikneb eestlase koduklubi kaheksandal real, olles kogunud 15 mänguga 14 punkti. Lähim jälitatav jääb kolme punkti kaugusele.

Kevor Palumets ja Belgia esiliigaklubi Zulte Waregem jäid 0:3 alla Lommel SK-le. Eestlane sekkus mängu 69. minutil. Zulte Waregem paikneb 21 mängu järel neljandal positsioonil, olles kogunud 36 punkti. Lähim jälitatav ja kolmas positsioon jääb meeskonnal kahe punkti kaugusele.

Pescara jalgpallur Georgi Tunjovil tuli koduklubiga tunnistada võõrsil Gubbio meeskonna 4:0 paremust. Eestlane sekkus mängu 69. minutil. Tabelis langes Pescara koha võrra – 25 mängu järel paiknetakse nüüd 41 punktiga kuuendal positsioonil, samas on kaks esimest jälitatavat vaid kahe punkti kaugusel.

Treeningkohtumised

Eesti koondise kaitsja Märten Kuuse koduklubi GKS Katowice läks treeningmängus vastamisi Artur Pika koduklubi Opole Odraga, kust viimane võttis napi 2:1 võidu. Kuusk kuulus kohtumises algkoosseisu ning teenis kohtumisest kokku 60 minutit. Pikk tegi kaasa kohtumise esimese poolaja. Liigamängudega jätkavad eestlaste koduklubid 16. ja 19. veebruaril.

Andreas Vaher pidas möödunud nädalal HJK-ga sõpruskohtumise Hammarby vastu, kelle üle võeti 2:1 võit. Eestlane sekkus mängu 89. minutil. Liigakohtumistega alustab HJK 17. veebruaril.

Eesti koondise ja Plovdivi Botevi puurilukk Matvei Igonen seisis postide vahel treeningkohtumises Pazardžiki Hebari vastu, kellega lepiti 0:0 viiki. Eestlane sai kohtumisest kirja täismängu. Klubi liigahooaeg jätkub Plovdivi Botevil 17. veebruaril.

Uus klubi

Eesti ründaja Tristan Koskor sõlmis lepingu Itaalia neljanda liiga klubi Asti Calcioga. Tartu JK Tammekas jalgpalluriteed alustanud Koskor on karjääri jooksul esindanud Eesti Premium liiga klubidest lisaks Tammekale Paide Linnameeskonda, Tallinna FC Florat ning möödunud hooajal kandis ta JK Narva Transi särki. Piiri taga on Koskor varasemalt esindanud Indoneesia, Islandi ja Küprose klubide värve.

Pildil Oliver Jürgens. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee