23

02.2022

12:38

Eestlased välismaal: Jürgens lõi otsustava värava, Hein ja Reading kogusid punkte

Möödunud nädalal pidasid Euroopa klubide ridadesse kuuluvad Eesti mängumehed mitmeid kohtumisi. Head minekut näitasid jala valgeks saanud Henri Anier ja Oliver Jürgens, oma meeskondadel aitasid punkte koguda ka väravasuul seisnud Karl Jakob Hein ja Kaur Kivila.

20. veebruaril sai Henri Anieri koduklubi Muangthong United kirja napi 1:2 kaotuse, seejuures oli Eesti koondise ründaja oma klubi ainsa tabamuse autor. Anieri värav sündis 51. minutil, kui ründaja tõstis palli efektselt üle Khon Kaen Unitedi puuriluku. Anier jõudis väravani ka avapoolajal, ent mängu peakohtunik tühistas tabamuse. Muanthong United asub Tai kõrgliiga tabelis 16 meeskonna seas kuuendal kohal ning mängib oma järgmise kohtumise 27. veebruaril, kui vastamisi minnakse tabeli neljanda Chiangrai Unitediga.

Nädala jooksul mängisid Interi ridadesse kuuluv Oliver Jürgens ja Hellas Verona puurilukk Kaur Kivila Itaalia U19 meistriliigas kaks kohtumist. Jürgens kuulus mõlemas kohtumises Interi põhikoosseisu ning kui esimeses tuli vastu võtta 1:3 kaotus, saadi teises eestlase tabamusest Bologna vastu kirja 1:0 võit. Kaur Kivila kaitses Hellas Verona väravasuud nii kohtumises SPALi kui ka Leccega ning punkte korjati mõlemast vastasseisust, kui mängu lõppedes olid seisud vastavalt 1:1 ja 4:3. Jürgensi koduklubi Inter hoiab liigatabelis 5. kohta, Hellas Verona asub 13. real.

Suurepärast minekut näitasid ka Karl Jakob Hein ja tema koduklubi Reading FC, kes said kolme kohtumise peale kirja võidud ja viigi. Kolmapäeval, 16. veebruaril peetud Inglismaa esiliiga kohtumises Peterboroughi vastu hoidis Reading mitme kuu järel oma seljataguse puhatana, kui lepiti 0:0 viiki. Mõned päevad hiljem lõpetati teinegi seeria, kui Prestoni vastu saadi kirja 3:2 võit ning võidulainel jätkati ka eilses, 22. veebruari kohtumises Birmingham Cityga, kes alistati 2:1. Hein tegi kõigis kohtumistes täismängu ning eilsega kuulus ta viiendat mängu järjest Readingu põhikoosseisu. Heina koduklubi mängib oma järgmise kohtumise tuleval laupäeval, 26. veebruaril, kui vastamisi minnakse Blackpooliga.

Võidurõõmu tundsid ka teised Eesti koondise mängumehed. Rauno Sappinen ja tema koduklubi Piast Gliwice teenisid võidupunkte Poola kõrgliigas, kui Śląsk Wrocław alistati 3:1. Eesti ründaja tegi kaasa avapoolaja, mil sündisid kõik kohtumise tabamused. Eesti koondise kaitsja Märten Kuusk tegi täismängu Újpest FC 2:1 võidumängus Fehérvár FC üle. Meeskond paikneb Ungari kõrgliiga tabelis 11. kohal ning mängib oma järgmise kohtumise reedel, 25. veebruaril.

Nikita Baranov ja FC Pyunik naasesid talviselt liigapausilt suure võiduga, kui Armeenia kõrgliigas alistati Alashkert 4:1. Baranov sekkus mängu teiseks poolajaks ning järgmine liigakohtumine mängitakse laupäeval, 26. veebruaril. Head minekut näitasid ka Erik Sorga ja IFK Göteborg, kui Rootsi karikavõistlustel oldi 2:0 üle Landskronast. 82. minutil vahetusest sekkunud Sorga jaoks oli tegemist esimese ametliku kohtumisega uue koduklubi särgis. Eile, 22. veebruaril mängitud 1:1 viigiga lõppenud sõpruskohtumises Utsiktensiga kuulus Sorga meeskonna põhikoosseisu.

Eesti koondise poolkaitsja Vladislav Kreida koduklubi NK Veres Rivne mängis möödunud nädalal viimase treeningmängu, kui FC Maktaarali võideti penaltist 1:0. Kreida kuulus kohtumise põhikoosseisu. Ukraina kõrgliiga lätkub meeskonna jaoks sel pühapäeval, 27. veebruaril, kui vastamisi minnakse Joonas Tamme ja Bogdan Vaštšuki koduklubi FC Vorskla Poltavaga.

Vlasiy Sinyavskiy ja MFK Karviná said pühapäeval, 20. veebruaril kirja napi kaotuse, kui Tšehhi kõrgliigas jäädi 0:1 alla Teplicele. Eestlane sekkus mängu 62. minutil. Napi kaotuse sai kirja ka Mattias Käidi koduklubi FC Rapid București, kui kohtumine CFR Clujiga lõppes vastase hilisest väravast 1:2. Eesti koondise poolkaitsja tegi kaasa kogu kohtumise. Karol Mets jälgis vahetuspingilt FC Zürichi 1:1 viigimängu Sioniga.