03

05.2021

13:48

Eestlased välismaal: Jürgens sai Interi särgis kirja kaks väravat ja väravasöötu

Möödunud nädalal näitasid eestlased oma võimeid jalgpalliväljakutel. Oliver Jürgens aitas Milano Interi noortevõistkonnal liidrite lahingus alistada AS Roma 4:1, kui lõi oma meeskonna kasuks kaks väravat ja andis teisele kahele väravale täpse söödu.

Väravaterohke mäng ei pakkunud avapoolajal ühtki tabamust. Jürgens viis Interi U18 meeskonna 54. minutil juhtima ja andis paar minutit hiljem järgmisele väravale resultatiivse söödu. Kuigi Roma suutis ühe värava tagasi lüüa, siis Jürgensi penalti taastas Interi kaheväravalise eduseisu ning Milano meeskonna viimasele tabamusele andis resultatiivse söödu Jürgens, kes tähistab nädala pärast oma 18. sünnipäeva. Kui Roma vastu suudeti nädala sees võit võtta, siis nädalavahetusel tehti Torinoga 1:1 viik, kui Jürgens oli taas väljakul 90 minutit. Liigatabelis on Inter 13 mängust teenitud 24 punktiga liider. Mängu vähem pidanud AS Roma on 22 punktiga teisel kohal.

Sloveenias sai vägeva saavutusega hakkamas Mattias Käit, kui poolkaitsja aitas Domžalel karikavõistluste veerandfinaalis alistada Maribori. Käit mängis 72 minutit ning Domžale võitis nimekat meeskonda 2:1. Poolfinaalis, mis peetakse 12. mail, kohtub Domžale Ljubljana Olimpijaga. Nädalavahetusel mängis Käit 65 minutit, kui liigas tehti võõrsil väravateta viik Sežana Taboriga. Liigatabelis on Domžale neljas.

Joonas Tamm mängis Ukraina kõrgliigas 90 minutit, kui Desna tuli välja 0:2 kaotusseisust ja viigistas 2:2 Kovalivka Kolosega. Desna on liigatabelis viiendal kohal ja oma viimatisest vastasest jäädakse maha ühe punktiga.

Rootsi esiliigas jätkab kaotuseta Helsingborg, kes on võitnud kaks kohtumist ja saanud kirja kaks viiki. Eelmisel nädalal viigistati Jönköpingu Södraga 0:0 ja alistati Eskilstuna 1:0. Vladislav Kreida sai kirja täismängud.

Ookeanitaguses MLS-is mängis Erik Sorga 90 minutit, kui D.C. United kaotas 1:4 San Jose Earthquakesile. Hooaega võiduga alustanud United on seejärel kaotanud kaks kohtumist. Sorga on kõigis kolmes matšis kuulunud algkoosseisu.

Vlasiy Sinyavskiy pääses Tšehhi kõrgliigas väljakule lisaminutitel, kui tema meeskond Karvina viigistas 2:2 Pardubicega. Karvina on 30 mänguga teeninud 34 punkti ning 18-liikmelises liigas ollakse hetkel 12. kohal. Pardubice on 46 punktiga tabeli seitsmes meeskond.

Artur Pikk viibis Ungari kõrgliigas Diosgyöri VTK ridades väljakul esimese poolaja, kui Ujpestiga tehti 0:0 viik. Eelnevad kolm mängu võitnud ehk kokku nelja mänguga lausa 10 punkti noppinud Diosgyör jäi sellegipoolest ilma kõrgliigakohast, sest viimase vooru eel peab tõdema, et eelviimasest kohast pääsu pole.

Artjom Dmitrijev ja Taldõkorgani Žetõsu jäid Kasahstani meistrivõistlustel omavärava tõttu 0:1 alla Karagandõ Šahtjorile. Dmitrijev tegi kaasa kogu kohtumise.

Pildil Oliver Jürgens 2018. aastal U16 koondise mängus Poola vastu. See on seni jäänud Jürgensi jaoks ainsaks ametlikuks rahvusvaheliseks kohtumiseks noortekoondise särgis.